Acun Ilıcalı bakın neler dediYayınlanan Kas 28 2013 - 10:08am Yazan adminacunSon olarak TV 8 kanalını satın almasıyla gündeme gelen ünlü yapımcı Acun Ilıcalı, dün akşam konuk olduğu 5N1K programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Merak edilen bir çok soruyu yanıtlayan Ilıcalı, moderatör Cüneyt Özdemir’in Başbakan Erdoğan’la iligili sorduğu soruya bakın nasıl cevap verdi?

 “Evet bir dostluğum var. Onu defalarca söyledim. Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Beyle de çok yakın bir dostluğum var. Başbakanımızla da dostluğum var. Kendisini çok da seviyorum. Bunu her zaman da söyledim. Yani ben AK Parti ile ilgili bir faaliyetin içinde hiçbir zaman olmadım. Fakat Başbakanımızı her zaman takdir ediyorum. Benim Başbakanı sevmemin mesleki hayatıma ne avantajı olabilir? Benim Başbakan ile olan dostluğum çıkarsız bir dostluk. Ben hayatım boyunca hiçbir avantaj elde etmedim ki. Kendisini sevmemin nedeni: ben muhabbet ettim. Cana yakın hissettim. Aramızda bir dostluk gelişti. Zaman zaman da görüşüyoruz.  Mesleki başarımın Başbakan ile alakası yok. Kendi fikirlerimi de açık açık söylüyorum.”
Ilıcalı, hakkında çıkan haberlerin yanlış olduğunu belirterek, “Benim için İlluminatici (Ra tanrısının gözü her yeri gören göz) veya  fettullahçı diyorlar. Bu nasıl olur? ” diyerek tepki gösterdi.A

Ilıcalı, Survivor isimli TV programının Star kanalında devam edeceğini de belirtti.

Satın aldığı kanalda işten çıkarmalara ilişkin bir soru üzerine Ilıcalı, “Kendi ekibim 150 kişi. Tabii kendi ekibimle geleceğim. Bundan daha normal bir şey olamaz. Çalışanların bütün tazminatları ödendi. Mesela bir teknik direktör gelse yardımcı hocası ile antrenörüyle sağlık ekibiyle gelmez mi? Ne yapayım kendi ekibimi dışarıda mı bırakayım ”  diye konuştu.

Kanalının yayın akışıyla ilgili sözlere ise Ilıcalı:

 “Ben şu anda eğlence sektöründe insanların hoşça vakit geçirmesi gerektiğini düşünüyorum. Yaklaşık 20 tane haber kanalı var haber veren. Benim haber verip verme dedi.mem neden bu kadar rahatsız etti. Onu anlamadım. Bu bir tarz meselesi. Ben kendi anladığım işi yaptım. “

(307)
Yazar Hakkında