Ajda Pekkan’ın dudak davasıYayınlanan Ağu 13 2012 - 11:52am Yazan adminEstetik cerrah Prof. Dr. Nazım Durak, bir televizyon programında Ajda Pekkan’ı eleştirmişti. Pekkan için ”Estetik operasyonları çok başarısız” diyen Prof. Dr. Durak:

”Gözleri kurbağa gibi bakıyor. Hilkat garibesine benziyor. Dudakları maymun poposu gibi” şeklinde konuşmuştu.

Ünlü estetisyen Nazım Durak`ın kendisine yönelik sözlerine büyük tepki gösteren Ajda Pekkan 1 milyonluk tazminat davası açmaya hazırlanıyor.

İşte Milliyet’in haberine göre gelişen olaylar…

Durak’ın sözleri üzerine “Bu adamın profesör olması insanı üzüyor” diyen Pekkan, çok sinirlendi ve hemen avukatı Osman Hacıbekiroğlu’na talimat vererek dava açmasını istedi. Durak hakkında bugün 1 milyonluk dava açacaklarını bildiren Hacıbekiroğlu şu açıklamayı yaptı:

“Nazım Durak hakkında hakaretten suç duyurusunda bulunuyoruz, ayrıca 1 milyonluk manevi tazminat davası açıyoruz. Basın yayın yoluyla işlendiği için bu ağırlaştırılmış suç kapsamına giriyor. Ayrıca Durak’ı Türk Tabipler Birliği’ne de şikâyet edip meslek kurallarına aykırı davrandığını belirterek meslekten atılmasını isteyeceğiz. O programda çirkinlikten bahsettiler ama ortada bir çirkinlik vardı; o da bir profesör doktorun böyle açıklamalar yapmasıydı. Ajda Hanımın da en şaşırdığı şey bu oldu.”

Kendisine başvuran kadınların “Ajda Pekkan’a benzemek istemiyorum” dediklerini belirten Prof. Dr. Nazım Durak, “Dava açmak Ajda hanımın bileceği bir şey ama ben olan bir şeyden bahsettim. Hakaret kastım yoktu. Asıl Ajda’yı bu hale getiren doktorlar utansın. Ayrıca meslekten ihraç talebi de çok komik. Ben bir hastama yüz kızartıcı bir şey mi yaptım ki, böyle bir talepte bulunacaklar?”dedi.

[nggallery id=22]

(889)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak