Angelina Jolie Köşke çıktıYayınlanan Eyl 14 2012 - 5:44pm Yazan adminAngelina Jolie  Türkiye’de…

Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiseri Özel Temsilcisi Angelina Jolie ve BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres, incelemelerde bulunmak üzere Kilis’te Suriyeli sığınmacıların kaldığı kampa geldi.

Dün “Dünyanın en organize olmuş kampları” övgüsünde bulunan Jolie, çok fazla insanın bu kamplarda kaldığını hatırlatarak gelmeye devam edenler olduğunu söyledi. Gelenlerin evlerini bırakarak sığınmak zorunda kaldığını dile getiren yıldız oyuncu, hiç kimsenin buraya gelmek istemediğini ancak başka şansları kalmadığı için Türkiye’ye kaçtıklarını belirtti.

Suriyelilerin kendilerini yalnız ve terkedilmiş hissettiğini aktaran yıldız oyuncu “Kış mevsiminin yaklaşmasından endişe ediyoruz. Bir yolunu bulup donarak ölmelerini önlemeliyiz” dedi. Jolie, Ankara’da bu sabah Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ile görüştü.

Daha sonra öğle yemeğinde BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres ile birlikte Dışişleri Bakan Yardımcısı Naci Koru’nun konuğu oldu.

Joylie’ye yemekte zeytinyağlı enginar, ıspanaklı gül böreği, mevsim salata, kuzu kapama ve armut tatlısı ikram edildi.

Cumhurbaşkanı Gül, Angelina Jolie’yi Çankaya Köşkü’nde kabul ettti.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres ve BM Mülteciler Yüksek Komiserliği Özel Temsilcisi Angelina Jolie’yi, kabul etti.

Çankaya Köşkü’nde basına kapalı gerçekleşen kabul, yaklaşık 30 dakika sürdü

(324)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak