“Babam İçin” Will’ in galası yapıldıYayınlanan Haz 15 2012 - 7:29am Yazan admin“Babam İçin”in galası  Kanyon’da gerçekleşti. Galaya Türk yapımcılar;  Muharrem Gülmez, Taha Altaylı, yönetmen Ellen Perry be oyuncular; Perry Eggleton, Canan Ergüder, Kristian Kiehling katıldı.

Filmin başrolündeki küçük oyuncu Perry Eggleton “Türkiye’de olmaktan çok mutluyum. Çekimler sırasında gördüğüm yerleri çok beğendim” diye konuştu.

Oyuncular ve izleyiciler filmi izlerken gözyaşlarının tutamadı.

Filmin konusu ;Will Brennan, yakın zamanda annesini kaybetmiş, babası ise bir süre önce ortadan kaybolmuş 11 yaşında kimsesiz kalmış bir çocuktur. Hayattaki en büyük tutkularından bir ise İngiliz futbol takımı Liverpool dur. Will in futbol karşı ilgisi ve bilgisi ise çevresindeki herkesten daha fazladır. Bir gün kayıp babası Gareth bir anda ortaya çıkar hem de oğlunun gönlünü almak için İstanbul da oynanacak Liverpool A.C. Milan, Şampiyonlar Ligi Final maçına cebine iki biletle gelmiştir. Will babasına hemen güvenemese de, Gareth onu bir daha terk etmeyeceğinin ve yeni bir hayata başlayacaklarının sözünü verir. Fakat Türkiye yolculuğuna hazırlandıkları sırada Will in babası aniden ölür, Will kendisini yatılı okulda tamamen terk edilmiş bulur. Ama vazgeçmeye niyetli değildir. Hem babasının anısını yaşatmak için hem de gönülden bağlı olduğu futbol takımına destek vermek için bu yolculuğa çıkmaya kararlıdır.

(302)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak