“Bana Aileni Anlat”Yayınlanan Tem 12 2013 - 4:18am Yazan admin 

Bu da ne demek mi dediniz? Hemen açıklayalım..

Televizyon ve Sinema Filmi Yapımcıları Derneğince (TESİYAP)“Herkes film çekebilir”sloganıyla 14-30 Kasım’da İstanbul’da gerçekleştirilecek festival ile 100. yılını dolduran Türk sinemasına yeni imkanlar ve bakış açıları kazandırılması hedefleniyor.

Etik, estetik ve teknik bütünlüğe sahip filmlerin kabul edileceği festivalde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının ödülleri de yer alıyor.

Festivalin 50 bin lira değerindeki büyük ödülü, 30 Kasım 2009’da hayatını kaybeden yönetmen Ahmet Uluçay adına verilecek. En İyi Kısa Film, En İyi Belgesel ve En İyi Animasyon ödülleri 25’er bin lira, İzleyici Ödülü 10 bin lira, En İyi Senaryo, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Oyuncu, En İyi Kurgu Ödülü 5’er bin lira olarak belirlendi.

Bakanlığın desteklediği temasının “Bana Aileni Anlat” olduğu “Çok Kısa Filmler”in yarışacağı bu bölüme ailenin önemini anlatmak isteyen amatör, profesyonel 6 yaşından büyük herkes katılabilecek. Cep telefonu veya fotoğraf makinelerinin video kısmıyla çekilen filmler kabul edilecek. Filmlerin süresinin beş dakikayı aşmayacak. Her yaş grubu kendi arasında yarışacak. En İyi Çok Kısa Filmi çekene HD kamera ödül verilecek.

Haydi o zaman durmayın. Siz de ailenizi anlatmak için basın kameranızın deklanşörüne..

(519)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak