Beş Dakikada Güzelleşin, YenileninYayınlanan Kas 28 2012 - 9:46pm Yazan admin 

Makyaj için çok zaman harcayanlardansanız, bu yazı size göre.. Doğru, çekici bir makyaj için 5 dakika yeter.

Rutin makyaj tekniklerini bir kenara bırakın artık.

HAcimli ve dikkat çekici kirpiklerle başlayalım…

Nemlendirilmiş cildinize fondöteninizi uyguladıktan sonra sıra geldi kirpiklere.Maskarayı doğru seçin. Topaklanma yapan maskaralardan uzak durun. Renk seçimine dikkat edin. Yaşınızı 35’i geçtiyse mutllaka kirpik kıvırıcı kullanın

Solgun yanaklarınızı cildinize uygun allıkla renklendirin. Koyu renk yaşlı, açık renk ise sizi daha genç gösterir.Allığı mutlaka fırça yardımıyla dağıtın. yanağınıza.

Dudaklar… Yüzünüzün gözlerden sonra en dikkat çekici yeridir. Yaşınız ilerledikçe dolgunluğu azalır. Allığınızla uyumlu renkte ruj seçin. Dudak kalemi kullanın. Daha dolgun gösterecektir. Ancak kaleminiz dudağınıza kullandığınız rujdan açık olmalıdır, dolgun görünmesi için.

KAşlarınız ince ya da azalmış ise, mutlaka kaş kalemi kullanın. Yüz hatlarınızı ortaya çıkarmak için olmazsa olmaz far ya da kaş kalemi.

Bakışlarınızın çarpıcı olmasını istiyorsanız ki istiyorsunuzdur,  göz renginin ortaya çıkaracak, bakışlarınıza derinlik katacak uç renkler kullanmamalısınız. Yumuşak tonları tercih edin.

Burnunuz kemerli ya da çıkıntılı ise makyajla gizleyebilirsiniz. Burnunuzun üzerine kapatıcı sürün. Sürdüğünüz kapatıcı cilt renginizden açık omalıdır.

Zamanı durdurmak mümkün değil, ama yavaşlatmak elinizde. Mutlaka gece gündüz nemlendircinizi ihmal etmeyin. Temiz bir cilt ile yatağa girin.

Mutlaka cilt maskenizi haftada bir defa uygulayın.

(335)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak