Beyoğlu Hayal’de özel rock grubu: “Batu’nun Muayyen Günü”Yayınlanan Ara 9 2013 - 10:29pm Yazan adminBATU MUTLUGİL10 Aralık 2013 Salı günü Hayal kavesi (Beyoğlu) çok klas bir müzisyen ve grubuna ev sahipliği yapıyor: Batu Mutlugil ve grubu “Batu’nun Muayyen Günü”…

Blue Blues Band, 1990’da Batu Mutlugil (gitar), Yavuz Çetin (gitar) ve Zafer Şanlı (bas gitar) tarafından kurulmuş Türk blues grubu. Grubun ilk yılında davulda Cenap Oğuz yer alırken daha sonra Kerim Çaplı, bas gitar da ise Sunay Özgür (1992) Yavuz Çetin’in 2001’deki vefatına kadar blues çalmış.

Hali hazırda faal olan Hayal Kahvesi (Beyoğlu) mekanının açıldığı 1991 yılında grup Batu Mutlugil, Yavuz Çetin, Zafer Şanlı, Kerim Çaplı’lı kadrosu ile sahne almış. Sonra ise Batu Mutlugil’in barı Mojo’da, kalan 7 yıl ise İstanbul, Ankara, Eskişehir gibi pek çok yerlerde sahneye çıkmıs.

Uzun yıllar birlikte çaldığı Yavuz Çetin’nin ölümünden sonra Batu Mutlugil, saksafonda; Toygun Sözen, davul; Utku Unal, bass; Burak Guven, klavyede; Serhat Ersoz ile birlikte özellikle 70’lerin ve takip eden zamanın rock ve blues rock parçalarını yorumlamaya devam ediyor.

09.12.2013
MEDYA

(602)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak