Bir Facebook kurbanı dahaYayınlanan Kas 30 2013 - 9:47pm Yazan admintuzak-faceBir facebook mağduru daha..

Sosyal paylaşım sitelerinden sanal arkadaşlıkla başlayıp, daha birbirlerini tanımadan sevgili olanlar aman dikkat! bir tuzağa düşebilirsiniz. Adı üstünde sanal alem. Gerçek ile bir olabilir mi? İstisnalar olsa da siz siz olun facebook, twitter ve benzeri siteler aracılığı ile tanıştığınız insanlarla soyut alemden somut aleme geçerken çok dikkatli olun.

İşte facebook kurbanlarından bir örnek

Osmaniye’de yaşayan Zehra P. (22), sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta Adanalı M.Y. adlı şahıs ile tanıştı. Zehra P., bir süre sosyal paylaşım sitesi üzerinden arkadaşlık yaptığı Adana’daki M.Y.’nin yanına gelerek, birlikte yaşamaya başladı. Yaklaşık 10 gün aynı evde kalan Zehra P., daha sonra erkek arkadaşı tarafından başka erkeklere pazarlanmak istendi.

Erkek kadının meyva suyuna ilaç koyup onu uyutarak amacına ulaşmak üzere iken genç kadın fırsatını bulup, kaçtı ve polise durumu ihbar etti. Polis gelene kadar ilacın etkisi ortaya çıkmaya başladı.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri, kadını Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı.Zehra P. başından geçenleri ayıldıktan sonra polise anlattı. Polis şimdi her yerde bu kadını pazarlamaya çalışan kişiyi arıyor.

Gördüğünüz gibi aman ha, çocuklarınıza ve kendinize bu tür tuzaklardan uzak tutun. Kimseye inanmayın ve güvenmeyin.

 

(372)
Yazar Hakkında