Burnunuzun estetiğe mi ihtiyacı var?Yayınlanan Ara 23 2014 - 10:47am Yazan adminburun estetik ameliyatıHem kadınlar, hem erkekler artık korkusuzca estetik operasyona evet diyor.  En çok yapılan estetik amaçlı opersyonların başında sanırım ki, burun geliyor. Kimi doğuştan gelen ve kendisini rahatsız eden görüntüden kurtulmak, kimi geçridği kaza sonucu kırılan ya da yamulan burnunu düzelttirmek, kimisi de tamamen görünümünü değiştirmek amacıyla burun estetiğine başvuruyor.

Estetik ameliyatınızı yaptırmaya karar verdiğiniz anda arayışlarda başlıyor. Hangi operatöre gitsem, maliyeti ne olacak, ne kadar sürede iyileşeceğim gibi pek çok soru aklınıza takılıyor.

Operatör Dr. Salih Emre Üregen bu ameliyatla ilgili bakın ne diyor:

“Çok sık başvurulan bir yöntem olan burun ameliyatı eskiden burun içerisine çok uzun tamponların yerleştirilmesiyle yapılmaktaydı. Bu da hastanın burun estetiği sonrası nefes almasını engellemekteydi. Hem de tamponların çıkarılması konusu hastaları tedirgin eden bir durum olmaktaydı. Daha sonraları tampon boyutlarının ve şekillerinin değişmesiyle hastaların bu konudaki endişeleri de en aza indirgenmeye çalışılmıştır. Böylelikle ameliyat sonrası sarsıntı dönemi de daha hafif atlatılmaktadır. Ancak bir başka yöntem olarak tamponsuz yapılan estetik ameliyat tekniğinde burun içinde karşılıklı olarak dikişler atılarak burun kenarları birbirlerine yaklaştırılmaya çalışılmaktadır. Bu şekilde yapılan ameliyatlarda dikişler tamponun yüklendiği görevi üstlenmektedir. Bazen de bu dikişlere ek olarak burun içinde oluşabilecek yapışıklıkları önleyebilmek amacıyla silikon yerleştirilebilmektedir. Ameliyattan sonra hemen hastaneden çıkabilmek mümkündür. Ancak bir hafta boyunca kişinin kendine zaman ayırması gerekmektedir. Çünkü bu dönemde yüzünde oluşan morluklar, şişlikler ve kızarıklıklar nedeniyle pek dışarı çıkmaması moralinin yüksek tutulması açısından önem taşımaktadır. Bu ameliyatların bir amacı da kişinin güzel bir görünüme kavuşarak moralinin düzeltilmesi ve kendine olan güveninin yerine getirilmesi olduğu için kişiyi olumsuz etkileyebilecek çevre koşullarından uzak kalması daha güvenli olacaktır. .

Burun estetiği fiyatları işlemin yapıldığı yere, işlemi yapan kişiye ve tabii ki işlem yapılan burna göre farklılıklar göstermektedir”

Bütün bu bilgilerin ışığında eğer kararlıysanız burun estetiği yapmaya, oluşacak sonuçları da göz önüne alıp, ameliyat masasına öyle yatmalısınız.  Önemli olan sizin kendinizi güzel hissetmeniz değil mi? Kimi umursamaz bu durumu, kimi ise neredeyse yaşamını yaşanmaz hale getiren bir sorun yaratır kendi içinde. Gördüğünüz gibi çözümü mevcut.

Sağlıklı ve güzel günler….

(500)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak