Büyük Usta Zeki Alasya Artık YokYayınlanan May 9 2015 - 9:22am Yazan adminTürk tiyatrosunun ve sinemsının ünlü aktörlerinden Zeki Alasya hayata gözlerini yumdu. Sevenlerini gözyaşlarına boğan sanatçı 72 yaşında yaşama hastalığı nedeniyle veda etti.

Alasya’nın cenazesi Pazar günü öğlen saatinde Levent Camii’nde kılınacak namazın ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedilecek.

Sanatçının cenazesi ailesi tarafından hastaneden alındı. Cenaze’nin nereye götürüldüğü henüz bilinmiyor. Hastaneye kaldırıldığı zaman kızı Zeynep Alasya “Aniden rahatsızlandı. Ancak durumu iyi” demişti.

Zeki Alasya-Metin AkpinarZeki Alasya’nın gerek tiyatro oyunlarında gerekse birçok filmdeki ayrılmaz 53 yıllık dostu Metin Akpınar sanatçının vefatının ardından yaptığı açıklamada

“Benim canım gitti, büyük bir kayıp. Her ölüm erkendir ama bu beklemediğimiz bir şey oldu. Ne yazık ki karaciğerinde bir olumsuzluk oluşmuştu. Geç kalınmıştı, fark edemedik. Yapılacak bir şey kalmamıştı. Son iki günde olumsuz bir tablo oluştu. Onu hoş tutmaya çalışıyorduk. Hep yanındaydım. Bugün sevdiği yemeği yapıp götürecektim. Bu haberi aldım. Sanıldığının aksine bizim aramız hiç bozulmadı, hiç ayrılmadık. Şimdi ayrıldık işte, kına yaksınlar” dedi.

(404)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak