Cem Adrian 16 Kasım’da Jolly Joker’da sahne alıyorYayınlanan Kas 15 2013 - 10:17am Yazan adminCEM ADRIAN

CEM ADRIAN

Türk Pop Müziği’nde son zamanlarda çok özel “SANATÇILAR” çıktı mı diye soruılsa rahatlıkla evet diye cevaplamak maalesef mümkün değil.. Zira bunları sayısı bir elin parmaklarını bile geçmez herhalde..

Ama bir sanatçımız var ki bu deyimi sonuna kadar hak ediyor; CEM ADRIAN…

Bu farklı ses rengi ve tarza sahip sanatçı her türlü övgüyü sonuna kadar hak ediyor doğrusu..

İşte Cem Adrian’ile birlikte olma fırsat sizleri bekliyor şimdi; Çünkü kendisi  son albümü “Şeker Prens ve Tuz Kral” ile 16 Kasım’da Jolly Joker İstanbul’da…

Cem Adrian hakkında bilgilerimizi biraz hatırlayalım lütfen;

2003 yılında Mystica grubuyla solist ve dansçı olarak çalışan Cem Adrian, 2005 yılının Şubat ayında “Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım” isimli ilk albümünü yayınladı. 2006 yılının Ocak ayında prodüktörlüğünü ve şarkı sözlerini kendisinin üstlendiği 15 parçadan oluşan ikinci albümü “Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti”; 2006 yılı Aralık ayında piyasaya çıktı. Albümde konuk olarak; Umay Umay, Denizhan ve Suicide yer aldı.

2006 yılı sonundaki “Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti” albümünün tanıtım konseri performansı ve Hayal Kahvesi konserler dizisi başta olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinde verdiği konserlerini, üçüncü albüm projesine kadar devam ettirdi. Bu süre zarfında birçok konser vermiş, canlı yayın ve programa katıldı.

“Emir” albümünün kayıtları sürerken, 2007 yılı sonunda kayıtlarına başlanan, sadece piyano kullanılarak hazırlanan serinin ilk albümü olan “Essentials / Seçkiler – Etnik” 2008 yılı Haziran ayında piyasaya çıktı.

2007 yılı Temmuz ayında çalışmalarına başlanan, prodüktörlüğünü kendisinin üstlendiği, albüm kayıtlarından, şarkı sözüne, müziklerinden, aranjlerine kadar kendisinin yaptığı dördüncü profesyonel çalışması “tanrının emri aşkı” anlatan “Emir” albümü, 26 Aralık 2008 tarihinde piyasaya çıkmıştır. Albümde konuk olarak; Hayko Cepkin ve Pamela Spence yer almıştır.

Beşinci stüdyo albümü olan, “insanın dönüp dolaşıp varacağı yerin yine kendisi olduğunu” vurguladığı “Kayıp Çocuk Masalları”, 25 Aralık 2010 tarihinde piyasaya çıktı. 12 parçadan oluşan albümün tüm şarkılarının söz ve müziği Cem Adrian’a aittir. Albümde Murat Yılmazyıldırım ve Aylin Aslım ile düetleri bulunmaktadır.

18 Eylül 2012 tarihinde altıncı stüdyo kaydı olan “Siyah Bir Veda Öpücüğü” adlı albümünü çıkarmıştır. Albümde 12 şarkı bulunmaktadır. Albümde, “Hani Bazen” adlı şarkıda Ayten Alpman ile Cem Adrian düet yapmıştır.

EETKİNLİK HAKKINDA BİLGİLER

Cem Adrian yedinci ve son albümü olan “Şeker Prens ve Tuz Kral”ı 3 Eylül 2013’te müzikseverlere sundu. 11 şarkıdan oluşan albümün tüm söz, müzik ve düzenlemeleri Cem Adrian imzası taşımaktadır.

– Etkinlik düzeni ayakta
– Belirtilen saat kapı açılış saati
– Vip bilet sahiplerinin, 0 532 601 18 55 numaralı telefonu arayarak, rezervasyon yaptırmaları gerekiyor

15.11.2013

(584)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak