Charlotte Gainsbourg konser için Türkiye’deYayınlanan Haz 20 2012 - 6:26am Yazan adminAlbümleri ve filmleriyle unutulmayanlar arasına adını yazdıran Charlotte Gainsbourg “Stage Whisper with Connan Mockasin” turnesiyle 23 Haziran’da KüçükÇiftlik Park’ta sahne alacak.

Gainsbourg ilk kez Türkiye’ye geliyor. Başrollerini William Hurt’la paylaştığı “Jane Eyre” ile sadece Fransa’da değil, tüm dünyada tanınan Gainsbourg aynı zamanda müzisyen kimliğiyle de dikkat çeken bir isim. ‘Melancholia’da Kirsten Dunst ile başarılı bir performans sergileyen Charlotte Gainsbourg; şarkıları, filmleri ve kendine has tarzı ile moda dünyasının da vazgeçmezleri arasında yer alıyor.

Sanatçı bir ailenin genlerini taşıyan Gainsbourg, müziğe ve sinemaya küçük yaşlarda ilgi duymaya başladı. Babasının bestesi Lemon Incest’te vokal yaptıktan sonra yine babasının imzasını taşıyan şarkılardan oluşan “Charlotte for Ever” isimli ilk albümünü henüz 15 yaşındayken müzikseverlerle buluşturdu.

70’li yıllara damgasını vuran ve büyük aşklarıyla adından söz ettiren anne ile babanın kızı olarak dünyaya gelen Charlotte Gainsbourg, ailesi gibi sanatın her alanında kendini gösteriyor. Oyunculuk ve modelliğin yanında şarkılarıyla müzik dünyasında da adından söz ettiren Gainsbourg, “The Songs That We Sing” ile Rolling Stone’un “2007’nin En İyi 100 Şarkısı” sıralamasında 78’inci sırada yer aldı.

Babası ünlü müzisyen Serge Gainsbourg ile başladığı müzik serüvenine 20 yıl ara verdikten sonra ikinci albümü “5:55” ile geri dönen sanatçı; Fransız ikili Air, İngiliz müzisyen Jarvis Cocker, İrlandalı Neil Hannon ve Radiohead’in prodüktör Nigel Godrich gibi oldukça önemli isimlerle birlikte çalıştı. “The Songs That We Sing” ve “5:55” single’ları özellikle Fransa’da olmak üzere tüm Avrupa’da büyük ses getirdi. Şimdi de son albümünün turnesi “Stage Whisper with Connan Mockasin” ile dünyayı dolaşıyor.

Ntvmsnbc

(401)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak