Cildiniz kuruysa bunları yapınYayınlanan Ara 21 2013 - 8:14pm Yazan adminkuru-cilt-bakimiYağlı, normal ya da kuru, hiç farketmez. Eğer doğru ve düzenli bakım yapılmazsa, cilt erken yaşlanır. Fakat kuru cilde sahipseniz, cildinize büyük dikkat göstermeli ve günlük bakımını yapmalısınız.

Su ve sebum eksik olduğu için, bakım yapılmadığı takdirde, erken yaşlanır. Tabi menepoz gibi durumlarda da cilt kuruyabilir. Çok hassastır ve sivilce ve kırışıklıklara elverişlidir. Peki ne tür bir bakım derseniz;

Uygun kozmetik malzeme kullanın. Bol su için. Yüzünüzü yıkadıktan sonra mutlaka nemlendirici kullanın. Yüzünüzü alışılmış sabun ile yıkamayın, uygun temizleyiciler (sütler, jeller ve özel yüz yıkama sabunları) kullanın. Beslenmenize dikkat edin. Haftada en az bir defa balık tüketin.

Nivea kuru ciltler için nemlendiriciyi deneyebilirsiniz. Badem & Calendula Yağı ile geliştirilmiş formülü cildi yoğun bir şekilde besler ve cilde gerekli nemi kazandırır. GKF 8 ile cildi çevresel etkilerden (UVA & UVB ışınları) ve güneşin neden olduğu erken yaşlanmadan korur.

Neutrogena’nın onarıcı günlük bakım losyonu hem cildinizi narır hem cildin kaybettiği nemi geri kazandırır. Cildin koruyucu katmanını onardığı için, yeniden yapılanmasını da sağlar.

At kestaneli maskeleri tercih edin. Nemlendiriciyi gece gündüz ihmal etmeyin. Arı sütlü veya kolajen olan nemlendiricileri kullanın. Bunun dışında yumurta sarısı ve 1 kaşık süt karışımını yüzünüze sürüp bekletebilirsiniz. Yumurta sarısı cildiniz besler, süt ise nemlendirir.

Makyaj yaparkende kullandığınız kozmetik ürünlerinin yağ bazlı ve likit olmasına dikkat edin.

(697)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak