“Coşkun Aral’la Avrupa Notları” başlıyorYayınlanan Tem 8 2012 - 6:35am Yazan adminBelgesel tutkunlarının vazgeçilmez kanalı İz, yepyeni bir belgesel serisini hayata geçiriyor. “Coşkun Aral’la Avrupa Notları” yedi ülkede çekimleri gerçekleşecek yedi farklı belgeselden oluşuyor.

Avrupa Birliği’ne üye yedi farklı ülkede Avrupa Birliği Politikaları’nın değerlendirileceği “Coşkun Aral’la Avrupa Notları”, uyum sürecinde Türkiye’yi en çok zorlayacak konulara dikkati çekmeyi planlıyor. Her bölümünde farklı bir ülkenin, çevre politikalarından ekonomisine, turizminden kadın haklarına geniş bir yelpazede ele alınacağı belgesel serisinde Coşkun Aral 17 yıl yaşadığı Avrupa’yı ilk kez anlatıyor

Berlin’de çekimleri tamamlanan ilk bölümde, Almanya’da “Göçmenlik ve Göçmenlerin Sosyal Entegrasyonu” kapsamında, 2005 yılında kabul edilen göçmenlik yasası ile geçmişten günümüze değişim ele alınıyor. Almanya’da yaşayan ve işlerinde çok başarılı olan Türklerle yapılan röportajların yer aldığı bölümde Coşkun Aral, Göçmenlik Yasası sonrasında açılan uyum okulunu da ziyaret ederek yetkililerden değişim süreci hakkında bilgi alıyor.

Gazeteci Metin Yılmaz, Rapçi Killa Hakan, Berlin Opera Sanatçısı Şebnem Gülşeker, Yeşiller Partisi Milletvekili Özcan Mutlu, Dil Bilimci Prof. Dr. Christopher Schröder ile röportajların yer aldığı Coşkun Aral’la Avrupa Notları – Berlin, İz’de.

(469)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak