“Devir” seyirci ile buluştuYayınlanan Mar 17 2013 - 9:52am Yazan adminDerviş Zaim’in son filmi “Devir”, Sofya Film Festivali’nde gösterildi.

Euro Sinema’da yapılan gala için Bulgaristan’a gelen yönetmen Zaim, gösterim öncesi yaptığı açıklamada, film yapımına destek veren Bulgar “Saten” şirketinin sahibi, eski Büyükelçi Branimir Mladenov ve etkinliği teşvik eden Türkiye’nin Sofya Büyükelçisi İsmail Aramaz’a teşekkür etti.

“Ödül beklemiyorum”

Festivalin “Balkan Filmleri” dalındaki yarışma programına katılan “Devir” ile ilgili ödül beklemediğini belirten Zaim, “Ödül bekleyişi insan için zararlıdır” ifadesini kullandı.

Filminin değeri konusunda ise herhangi bir kuşkusu olmadığını vurgulayan Zaim, “Filmin her platformda çok değerli olduğuna sonuna kadar savunurum” dedi.

Genel olarak bir sanat eserinin yarışması ile ilgili bazı kuşkuları olduğunu kaydeden Zaim, “Ama (filmin) seyirci ve insanların yüreğinde bir yere oturacağını düşünüyorum” diye konuştu.
Gala öncesi Türkiye’nin Sofya Büyükelçisi Aramaz, rezidansında yönetmen Zaim ve Bulgar sinema çevreleri onuruna resepsiyon verdi.

Festivale, Devir filminin yanı sıra Emin Alper’in “Tepenin Ardı” ve Yeşim Ustaoğlu’nun “Araf” filmleri de katılıyor.

Kaynak: Habertürk

(285)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak