Erdoğan’a kızgınmışYayınlanan Kas 22 2014 - 9:28am Yazan adminerdogan-inanirAkil insanlar heyeti üyesi sinema oyuncusu Kadir İnanır, Cumhurbaşkanı Erldoğan’a kızgınmış.

Cnn Türk ekranlarında Şirin Payzın’ın sorularını yanıtlayan ,çözüm süreci ve Kürt sorunu üzerine yaptığı çıkışlar ile dikkat çeken İnanır, PKK lideri Abdullah Öcalan için dikkat çekici ifadeler kullandı.

Öcalan’ın çözüm süreci boyunca aldığı tutumla “gerçekten halkının lideri” olduğunu gösterdiğini söyleyen Kadir İnanır, Akil İnsanlar Heyeti’nin “barış akademisi” olarak örgütlenmesi önerisinde bulundu. İnanır, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başbakan iken yaptığı bir konuşmada, Ahmet Kaya’nın linç edildiği gecede bulunanlar için “hepiniz oradaydınız be” demesi nedeniyle kendisine kırgın olduğunu açıkladı.
Ben “Akil İnsanlar” ifadesini hiç kullanmak istemiyorum. “Barış elçileri” demek daha doğru olur. Hatta “Akiller Heyeti” değil “barış akademisi” adı kullanılsın diye önerdim. Ben o bölgede yıllarca yaşadım. Oradaki sorunları kim benim kadar bilebilir. Eğer benim adım listede olmasaydı kendim ısrar edecektim beni de alın diye.

” Tarih beni iyi bir insan olarak yazacak.”!!!!

(506)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak