Nasıl daha çekici görünebilirsiniz?Yayınlanan Oca 7 2014 - 5:14pm Yazan adminBAKIMLI-KADINSizden değil de bir arkadaşınızdan “NE KADAR ÇEKİCİ KADIN” diye bahsedildiğinde kıskançlık duyduğunuz olmuş mudur hiç? Çoğumuzun başına gelmiştir bu durum muhtemelen…

Ama ondan değil de sizden böyle bahsedilmesini sağlamanın yolları var, hem de tam tamına 10 adımda

Her zaman temiz olun

Mutlaka her gün banyo yapın, mümkünse.. Ama saçınızı her gün yıkamayın.. Bilhassa boyalıysa. Çünkü bu rengini alır ve saçınızı kurutur. Temiz olma ve öyle hissetme çok önemlidir, özgüven açısından..

Güzel kokulu bir vücut sabunu ve bir süngerle 3 defa sabunlanın ve çok güzel bir kokuya sahip olun. Çıktığınızda, yumuşak bir havluyla kurulanın ve çok kuvvetli kokmayan zengin bir vücut losyonu sürünün. Yumuşak olmanız çok önemli her zaman, elleriniz, dirsekleriniz ve ayaklarınız dahil. Tabii ki, bacaklarınızda ve koltuk altlarınızdaki tüylerin icabına da bakmanız şarttır.

Diş temizliğine de mutlaka dikkat edin

Bunu söylerken fırçalama, gerekirse diş ipiyle temizleme ve ağız yıkamayı da kastediyoruz tabii. Dilinizi de her sabah temizleyin nefesiniz temiz koksun diye. Gereken sıklıkta diş muayenenizi ihmal etmeyin ve dişlerinizi temizletin. İyi bir diş fırçanız olsun. Her zaman “nefes tazeleyici” bir şeyler olsun yanınızda, sakız filan gibi.

Saçınıza şekil verin.

Yeni kesilmiş bir saç veya yeni bir tarz kendinizi çekici ve özgüvenli hissetmenizi sağlayacaktır. Yeni bir saç rengi de buna katkıda bulunabilir. Fakat, bunun için fazla abartı olmayan doğal bir seçim yapmaya dikkat edin. Saçınıza ayda bir tam bakım yapmanızda fayda vardır.

Sabahları, saçınızı ütüleyebilir veya dağınık bir şekilde bırakabilirsiniz, tarzınıza bağlı olarak. Saçınıza eklemeler yaparak veya postiş kullanarak günlük hanım hanımcık görünüşünüzü, “VAYYY” dedirtip baş döndürecek bir duruma getirebilirsiniz.

İncelemeler göstermiştir ki erkekler çoğunlukla uzun saçtan etkilenmektedirler. Bunun uzun parlak saçların sağlıklı bir görünüşü yansıtmasıyla ilgili olduğu söylenebilir. Bir erkeğin de sağlıklı bir kadına yönelmesinden daha makul bir şey olamaz, mantıklı düşünüldüğünde. Saç kırıklarınızı halletmeyi ihmal etmeyin ve ayda bir uçlarını aldırın.

Cildinize özel önem verin

Haftada 10 dakikalık bir buhar banyosunu asla ihmal etmeyin. Böylece gözenekler açılacak, siyah nokta ve sivilce riski azalacaktır.

Bunun için, bir kapta kaynar su ve bir havlu ile birlikte, havluyu başınızın üstünde bir çadır gibi kullanarak yüzünüzü buhara tutmanız yeterli olacaktır. 10 dakikadan uzun yaparsanız deriniz fazlasıyla gerilir ve istenilen netice elde edilmez.

Buhar banyosundan hemen sonra yüzünüze cildiniz için uygun olan bir temizleme jeli tatbik etmeniz gerekir. Daha sonra da yüzünüzü soğuk suyla yıkayarak gözeneklerinizin kapanmasını sağlarsınız. Alternatif olarak, buz küpünü alır ve biraz erimesini bekledikten sonra yüzünüzde yumuşakça dolaştırırsınız. Böylece gözenekler kapanarak kir girişine izin vermeyecek duruma gelirler.

Tarzınızı gösterin

Aynaya bakın. En çok tatmin olduğunuz , beğendiğiniz özelliklerinizi tespit edin/seçin. Onları elbise ile, makyajla veya aksesuarla ön plana çıkarmaya çalışın. Siz neye sahip olduğunuzu bildiğiniz mesajınızı verebiliyorsanız, başkaları mesajı alıp özelliklerinizin farkına varacaktır.

Vücudunuzun kavisli bölgelerini iyi saran bir çift güzel pantolununuz olsun örneğin. Koyu denim her tip vücutta iyi durur.

Vücudunuzu iyi gösteren ve size rahat ettiren giysileri seçin. Eğer kendinizi içinde rahat hisstemiyorsanız en son moda giysileri taşımakta ısrar etmenin anlamı yoktur. Üstten bağlı topuksuz ayakkabı veya lastik pabuç giyin. Bunlar hem rahat hem de şık olacaktır.

Sizi heyecanlandıran takılar kullanın. Renkli, neşeli, parlak kolyeler ve bilezikler takabilirsiniz. Fakat bir sürü inci vs takıyorsanız desenli veya üzerinde resim olan gömlek tercih etmeyin. Bir sürü takıyla birlikte tek renk üzerine bir bluzu tercih edebilirsiniz.

… tabii ki bu kadar değil, devamı gelecek.. Diğer 5 önemli nokta da yazımızın bundan sonra yayınlanacak ikinci bölümünde.

(668)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak