Erkeklerin en büyük takıntısıYayınlanan May 31 2014 - 1:59am Yazan adminkadin-erkek-2Erkeklerin en büyük takıntısı nedir deyince kadın- erkek bu soruya büyük çoğunlukla aynı yanıtı verecektir.

Penis boyutu…

Penis boyu küçük olan erkek, erkekliğinden bile şüphe duyabilir. Kendini işe yaramaz hissedebilir. Sanki dünyanın sonu. Bu durum psikolojik rahatsızlıklara kadar gidebilir.

Kadın  da orgazm olamama, bunu anlatamamak neyse, erkekler için de hatta daha da fazlası bu sorundur. Sanırlar ki erkeklik penis boyutuyla ölçülür. Ne yazık ki bu sorun sadece eğitimsiz değil, eğitimli, bilinçli erkeklerin de kabusu haline gelmiş bir problem. Bu organın belli, kesin bir boyutu yok. Önemli olan eşiyle beraber tatmini sağlamak, boyutuyla değil.

Erkeklerin egemen olduğu toplumumuzda, penis boyu güç ve otoritenin göstergesidir adeta. Bu erkeğin cinselliği ile özdeşleşmiştir. Halbuki boyut genetik olmakla birlikte, iklim, ırk gibi neticeler sonucunda meydana gelir. Önemli olan işlevselliğidir, boyutu değil.

Boy, kilo ve vücudun diğer organlarında olduğu gibi, hatta onlardan daha fazla cinsel organların kişiye özgü olması söz konusudur. Yani cinsel organlar oldukça farklı şekil ve büyüklükte karşımıza çıkar. Normal kabul edilebilecek, yerleşmiş bir büyüklük ölçüsü mevcut değildir. Kadın cinsel organları dışarıdan bütünü ile görünür olmadığı için, cinsel organının, örneğin vajinanın büyük veya küçük olmasından şikayetçi olan kadına pek rastlanmaz. Dış cinsel organlar da, kadınlarda genellikle kıyaslama ve rahatsızlık konusu edilmez. Buna karşılık erkeğin organı sık sık şikayet konusu olup, çözümler aranır, durulur. Cinsel birleşme esnasında kadının zevk aldığı yerler; klitoris ve vajinanın daha çok dışa yakın kısmıdır. Bu sebeple de penis boyunun kadını tatmin etmede hiçbir önemi yoktur. Eşine zevk veren, erkeğin penisinin büyüklüğü değil, eşine olan yakınlığı, duyguları, becerisi ile birlikte alınan hazdır.

Bu nedenle farklı ölçülerle kıyaslamak yanlış bir davranış ve düşüncedir. Bu durum büyütüldüğü takdirde ilişkilerde bozulma olur. Önemli olan kişinin cinsel organlarını gereksiz takıntılarla yorumlaması değil, kendi görünümünü kabullenmesi ve ondan memnun olmasıdır.

Netice olarak, penis işlevsel ise, boyutlarını kafaya takıp, birlikteliğinizi, evliliğinizi zindan etmeye gerek yoktur. Unutmayın ki, büyük penis de kadına zevk yerine acı verebilir.

(1036)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak