Ev Hanımlarına KrediYayınlanan Ara 5 2015 - 12:26pm Yazan adminkrediÇeşitli bankalar kredi vermekte veya kredi katı çıkartmakta yarışlarını sürdürürlerken bazı kriterleri de göz ardı etmiyorlar. Sigortası olan, düzenli işi, maaşı ve gelir belgesi olan kişilere kredi vermeyi tercih eden diğer kategorilerdeki kişileri ise ikinci plana atan banka modelleri ile karşılaşıyoruz. Ev hanımları için, işsizler için, öğrenciler için kredi veren bankalar da vardır. Bu bankaların tek dayanağı ise daha önce bankalardan çeşitli sebepler ile kırmızı kalem yememenizdir. Eğer böyle bir durum yoksa kredi almak için bu bankalara başvuru yapabilirsiniz

Ev Hanımlarına Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

Ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında; Denizbank, TEB, Halkbank, Yapı Kredi gibi çeşitli seçenekler sunan bankalar bulunuyor. Bu bankaların birçoğu ev hanımlarına verdikleri kredilerde kefil istemektedir. Kefiliniz ise yine ev hanımı olabilir. Fakat kefil seçimine özen göstermeniz kredinizin onaylanma sürecini hızlandıracaktır. Uzun yıllardır düzenli sigortası yatırılan ve gelir belgesi yüksek olan birisi en iyi kefiliniz olacak özelliktedir. Denizbank Kredisi: Deniz’den ev hanımlarına 55.000 TL’ye kadar ve 36 aya varan taksit seçenekleri ile kredi olanakları sunuluyor. Denizbank sitesi üzerinden online başvuru ile de bu krediye başvurabilirsiniz. Halk Bankası Kredisi: Ev hanımları için ideal olarak geliştirilen Konut Kredisi adlı ve 120 aya kadar ödeme seçenekleri sunan kredi Halk Bankası’nda. Ayrıca Halk Bankası, Konut Kredisi başvurularında kefil şartı istememektedir. TEB: Banka ev hanımları için Kobi paketi geliştirdi. Bu paket dâhilinde gelir belgesiz bir şekilde kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. İster şubelerden ister de internet üzerinden başvuruda bulunurken, kefile de ihtiyacınız olmayacaktır.

Ev Hanımlarına Verilen Kredilerde Faiz Oranları

Çeşitli bankaların kredi imkânları hakkında bilgi sahibi olurken faizlerini de öğrenerek dilediğiniz banka ile çalışabilirsiniz. Denizbank verdiği kredilerde 12 aylık taksitlendirmede aylık %1.53 faiz oranı uygularken, 36 aylık taksitte bu rakam %1.73’e çıkmaktadır. Halk Bankası 60 aylık vadede %1.25 faiz uygular. 120 aya kadar taksit seçeneklerinde ise aylık faiz oranı %1.29 olmaktadır.

Ev hanımları için kredi başvurusu

Tüm bankaların şubelerine kredi başvurusu yapabileceğiniz gibi, sitemiz üzerinden en uygun ev hanımlarına verilen kredilere başvurabilirsiniz.

 

(11)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak