Evdeki Yabancılar vizyona giriyorYayınlanan Ağu 3 2013 - 3:34pm Yazan adminYönetmenliğini Dilek  Keser ve Ulaş Güneş Kaçargil’in, senaryosunu yine Ulaş Güneş Kaçargilin yazdığı EvdekiYabancılar’ın oyuncuları; Fatih Al, Melpo Zarokosta, Romy Vasiliadis, Cem Bender, Gökçe Sezer, Ferit Aktuğ, Uğur Uzunel..

Ağustos’ta vizyona girecek olan filmin galası, Karaburun’da kurulacak olan bir açık hava sinemasında gerçekleştirilecek.

Ayrıca; çeşitli yurtiçi ve yurtdışı festivallerden birçok ödül ile dönen “Evdeki Yabancılar” gösterime girmesinin ardından 31 Ağustos- 6 Eylül tarihlerinde Varna’da düzenlenecek olan 20. Uluslararası Love is Folly Film Festival’inde de yarışacak.

Filmin hikayesine gelince… Bir Ege sahil kasabasında doğmuş, büyümüş; mübadelede Yunanistan’a göç etmek zorunda bırakılmış bir Rum kadın Agapi 80’li yaşlara gelince evini bulmak için refakatcisi olan torunu Elpida ile birlikte  yollara çıkar.  Evi artık 30’lu yaşlarındaki bir Türk genci olan Yaşar’a aittir. Evi paylaşmakta çok büyük zorluklar yaşarlar. Dilleri dahi farklı olan bu üç insanı bir arada tutan nedir? Yaşlı kadın Agapi’nin inadı mı, yoksa iki gencin aşkı mı? Ya da geçmişin izini sürmek mi? İzleyelim ve görelim.

 

 

 

(326)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak