Facebook kullanıcıları dikkat!Yayınlanan Kas 30 2013 - 10:57am Yazan adminfacebook-virusFacebook kullanıcıları dikkat! Bir virüs hesabınızı ele geçirebilir.

Bir kaç hafta önce “yetenek sizsiniz” adı altında facebook kullanıcılarını davet eden kişi ya da kişiler, şimdi de Türk Hava Kurumu’nun adını kullanarak insanları tuzağa düşürüyor. Açılan  sayfada  Türk Hava Kurumu’nun 500 bin öğrenciye burs vereceği belirtiliyor. Bursa hak kazanmak için ise kullanıcılardan istenen şey ‘Bilet Al’ butonuna tıklamak.
Söz konusu bağlantıya tıklayanlar burskazanacağını umsa da aslında bu bir tuzak; zira söz konusu kısaltılmış link’e girenler farkında olmadan Facebook hesabına virüs bulaştırıyor ve bu virüs bulaştığı hesabın tüm arkadaş listesine bu etkinliğin davetiyesini yolluyor. Bu şekilde kısa sürede binlerce kişi Türk Hava Kurumu’yla uzaktan yakından ilgisi bulunmayan bir sayfaya, bir link’e girmiş oldu.

Facebook’ta olayın büyümesiyle beraber ise kullanıcılardan artan şikayet üzerine Türk Hava Kurumu harekete geçti ve Facebook üzerinde burs vaadinde bulunan sahte hesapları bir bir kaldırdı. Türk Hava Kurumu’nun resmi internetsayfasına girenler ise THK’nın Facebook virüsüyle ilgili uyarısıyla karşılaşıyor.

(417)
Yazar Hakkında