Fişekçi: Orhan Pamuk üç maymunu oynuyorYayınlanan Şub 19 2014 - 7:22am Yazan adminpamuk-fisekciOrhan Pamuk’un yabancı dostlarıyla İstanbul Cihangir’deki bir balıkçıda yemek yediğini öğrenen ressam Karolin Fişekçi Fişekçi, gidip masasına oturdu. Bu sırada görüntülendiğini fark eden Pamuk, dosyalarını toplayıp mekânı terk etti.

Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk’un üç yıl önce New York’taki bir alışveriş merkezinde ressamKarolin Fişekçi’yle kol kola çekilen görüntüleri medyada geniş yer almıştı. Basında ‘Pamuk’un yeni sevgilisi’ haberleri çıkınca Fişekçi, “Orhan, patlamaya hazır bir volkan gibiydi. İkimiz de çetin ceviz insanlarız, bu hoşuma gidiyor” demişti.

‘Üç maymunu oynuyor?’Bu sözler basında yer bulunca, ünlü yazarın avukatları bir ihtarname çekmiş, “ Fişekçi müvekkilim Orhan Pamuk’un kız arkadaşı değildir” demişti. Uzun bir aradan sonra Orhan Pamuk’un yabancı dostlarıyla Cihangir’deki bir balıkçıda yemek yediğini öğrenen Fişekçi, gidip masasına oturdu. Bu sırada görüntülendiğini fark eden Pamuk, dosyalarını toplayıp mekânı terk etti. Bu görüntülerin yer aldığı videoda dün internet sitelerinde geniş yer buldu.

Dün internet sitelerinde yer alan videonun ardından Fişekçi, twitter’dan şunları söyledi:

“Ortada ‘baskın’ falan yok. Yanına gidip iki medeni insan gibi konuşmaktı isteğim. Görüntülerin çıkmasını istemezdim. Derdim Orhan Pamuk’un kendisi değil, adalet isteğim. Neden bazı konularda hep üç maymunu oynuyor?”

Kaynak:Milliyetmagazin

(478)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak