Frankfurt Türk Film Festivali BaşlıyorYayınlanan Eki 25 2012 - 7:23pm Yazan admin 

 

Frankfurt’ta 9- 18 Kasım tarihleri arasında bu yıl 12. kez yapılacak olan Frankfurt Türk Film Festivali’nin hazırlıkları tamamlandı. Çağan Irmak’ın Dedemin İnsanları adlı filmiyle açılışı yapılacak olan festivalde 21’i Türk toplam 30 film gösterilecek.

Almanya’nın Frankfurt kenti bu yıl da Türk filmlerine ve Türk sanatçılarına doyacak. 9- 18 Kasım tarihleri  arasında bu yıl 12. kez yapılacak olan Frankfurt Türk Film Festivali çerçevesinde 9 Kasım Cuma günü Anadolu’nun Renkleri sloganıyla CineStar Metropolis sinemasında bir resim sergisi açılacak.

10 Kasım’da Palais im Zoo’da festivalin açılış balosu yapılacak.

Festival Çağan Irmak’ın Dedemin İnsanları adlı filmiyle açılacak. Film öncesi galanın yapılacağı CineStar Metropolis sinemasındaki festivalde 21’i Türk 30 film gösterilecek.

Festival  boyunca Frankfurt’a yıldızlar yağacak. Emel Sayın, Ahmet Mekin, Ali Sunal, Ayşen Gruda, Aytaç Arman, Demet Akbağ, Erkan Can, Halit Akçatepe, İzzet Günay, Tolga Çevik, İdil Fırat, Kerem Can, Yavuz Bingöl ve Selçuk Yöntem Frankfurt’a gelerek festivale renk katacak.


Festival Başkanı Hüseyin SITKI : “Her yıl daha da zenginleşen, farklılaşan seyircisi ve her yıl daha da büyüyen program içeriği ile Türk Film Festivali’ne karşı beklentiler yıllar içinde çok büyüdü. Festivalin izleyicileri ve ortakları, film kiralama şirketleri, yapımcılar, destekçiler ve medya dostlarımız haklı olarak bizden yüksek seviyede bir kalite ve profesyonellik beklemektedir. Biz, nasıl bir yükün altına girdiğimizin bilinciyle 12. yılımızda da bu beklentileri yine boşa çıkarmayacağımıza eminiz. ” dedi

(334)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak