Sıkı ve gergin göğüsler içinYayınlanan Ara 5 2013 - 7:02pm Yazan adminGöğüslerinizin eskisi gibi sıkı ve gergin olmadığından mı yakınıyorsunuz? Bunun ameliyatı bile göze alıyorsunuz. Neşter altına yatmadan doğal yöntemlere başvurarak da göğüslerinizi forma sokup, gergin bir duruma getirebilirsiniz. Göğüslerinizin deformasyonunu engellemek, diri olmalarını sağlamak ve dirileşmesine yardımcı olmak için yapmanız gerekenler..

TAZYİKLİ SU

Göğüslerinie her banyoda mümkünse hergün tazyikli su uygulayın. Önce soğuk tazyik tutun. Dayanabildiğiniz kadar. Arkasından sıcak tazyik ve en son yine soğuk tazyikli su ile bitirin. Bu işlemi kalçalarınız için de yapabilirsiniz.

 

diri-gogus-2EGZERSİZ:

Germe yayını kullanın. Hergün düzenli olarak 10 dakika bu egzersizi yapın. Bu hem kol kaslarınızı güçlendirecek, koltukaltı sarkmalarınızı önleyecek, hem göğüslerinizi sıklaştıracaktır. Yayı alıp göğüs hizasında yere paralal olarak çekin aynı hareketi, yayı başınızın üstünde iken yapın.. Egzersiin fayda sağlaması için düzenli olarak uygulamalısınız unutmayın.

Bir duvarın önünde durun. Ellerinizi duvara dayayın ve tüm ağırlığınızı ellerinizin üzerine verin. Ardından, kollarınızı gererek kendinizi duvardan uzaklaştırın. Günde 30 kez tekrarlayın.

Sırt üstü yere uzanın ve her iki elinize 2’şer kiloluk ağırlıklar alın. Kollarınızı yukan doğru gergin bir şekilde uzatın ve indirin. 3 set halinde 15’lik tekrarlar yapmanız, göğüs kaslarınızı güçlendirmeniz için yeterli.


KOZMETİK

Güvenilir kozmetik ürünlerinden faydalanın. Göğüs sıklaştırıcı jeller ve kremler uzun sürelive düzenli kullanımda göğsünüzü sıklaştıracaktır.

İçinde  şevket otu, karahindi bağı, melek otu, beş parmak otu bulunan eczanelrde satılan tabletlerden de yararlanabilirsiniz.

SÜTYEN SEÇİMİ

Yanlış sütyen kullanımı göğsünüzü deforme eder, dikkat edin. Göğsünüzü sıkan ya da göğsünüzden büyük sütyen kullanmayın. Dolgu sütyenlerden uzak durun.

BİTKİLERDEN FAYDALANIN

4 Kaşık süzme yoğurt ve iki yemek kaşığı yeşil çayı karıştırın. Bu karışımı göğüslerinize sürün 10 dakika bekletin. Bol su ile durulayın

(637)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak