Haşarı çocuk Sergen Yalçın Süper Lig’de “Antrenör” olduYayınlanan Kas 16 2013 - 7:57am Yazan adminSERGEN YALÇIN

SERGEN YALÇIN

Haber şöyle; Eski milli futbolcu ve spor yorumcusu Sergen Yalçın, Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Gaziantepspor teknik direktörlüğüne getirildi.

Şu insanoğlu hakikaten unutkan ve bilhassa biz Türkler hatta “balık hafızalı” olabiliriz… Gerçi bazı muhterem büyüklerimiz meydanlarda “unutmayın, kindar olun” filan gibi öğütler veriyorlar ama galiba nafile..

Konumuzla yani Sergen Yalçın’ile ne alakası var derseniz, şöyle açıklayalım;

Bu “eski” futbolcu – ki gerçekten de Türkiye’ye gelen en yetenekli orta saha oyuncularındandır – TV8 de futbol programında yorumculuk yaparken, bol keseden konuşup, herkesi yontuyordu 2 taraflı keser gibi..

Tenkit etmediği bir antrenör veya futbolcu kaldığını hatırlamıyoruz doğrusu..

İşin ilginç tarafı bu yorumlar da o günkü rüzgara göre oluyordu; Örneğin, Aykut Kocaman maç kazanmışsa iyi antrenör oluyor, bilmem hangi futbolcu o gün takımı maç kaybetmişse yerin dibine sokuluyordu.. Bilgin Gökberk isimli deli dolu yorumcuyla da çoğu kere bu yüzden kapışıyorlardı hatta..

İşin çok daha komik tarafı da Sergen özel hayatlarına dikkat etmeyen futbolculara karşı daha da bir acımasız oluyor ve onları yerden yere vurarak bin bir nasihat veriyordu..

İşte  tam da burada bizler de gülsek mi ağlasak mı bilemiyorduk bir türlü, çünkü kendi futbol hayatını en verimsiz şekilde harcayanların başında bu Sergen isimli zat gelir.. Futbolcuyken yapmadığı halt (neredeyse) yoktur.. Aklınıza gelen gelmeyen pek çok şey.. Dolayısıyla da Avrupa’da bile el üstünde tutulacak kadar özel bir yetenekken işte hasbel kader 3 büyükleri dolaşarak tamamlamıştır futbol hayatını..

Ama bu memleket işte böyle komiktir; Gün gelir bu adam televizyon ekranlarından genç futbolculara fazilet dersleri verir.. Çok da hakkını yemeyelim esasında “Ben yaptım siz yapmayın” demek istiyordur belki…

Eee Sergen usta, usta (??) yorumcuyken bütün teknik direktörleri beğenmeyip tenkit ediyordun.. Şimdi oldun teknik direktör.. Haydi bakalım şimdi göster ustalığını..

Eski bir futbol taraftarı..

(574)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak