Henüz 10 yaşında ama “İhanet”i kitabını yazdıYayınlanan Şub 17 2013 - 9:21am Yazan adminO henüz 10 yaşında özel bir eğitim kurumunda 5. sınıf öğrencisi. Kitap kurdu bir çocuk olan Sıla Yurtseven  ilk romanını yazdı.

Ailesini dahi şaşırtan Sıla romanına kısa öykü ile başlamış, yazdıkça devamı gelmiş ve bir roman ortaya çıkmış.. Kitabını 3 ayda tamamlayan Sıla’nın kitabı geçtiğimiz hafta piyasaya çıktı. Kitap tasarımı da kendine aişt olan Sıla kitabı yazarken Türkçe öğretmeninden büyük destek görmüş.

Kitabın konusu Venedik’te geçiyor. Venedik’te geçiyor ama Sıla orayı hiç görmemiş. İnternet üzerinden araştırmış kafe ve cadde isimlerini. Sıla kitabının devamının geleceğini de belirtiyor.

Sıla’nın annesi Emine Yurtseven, “Kızım okuma konusunda disiplinlidir. Okumadan bir gün geçirdiğini görmedim. Onun okuduğu kitabın çeyreğini okumadım” dedi. Babası Mehmet Yurtseven ise “Sıla bir gün yanıma gelip ‘baba ben kitap yazdım’ dedi. Çok ciddiye almadım. Birkaç gün sonra bana bir bellek verdi ve ‘kitap bunun içinde’ dedi. Bunun bir yetenek mi yoksa bir heves mi olduğunu öğrenmek için yayınevine gittim. Yayınevi editörü bana ‘burada bir yetenek var. Ayrıca güzel bir hikaye de var’ dedi. Aynı zamanda editörler koca kitapta sadece üç tane imla hatasını bulduklarını da söyledi” diye konuştu.

17.02.2013

(639)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak