Houte Coutere- Kendi parfümünüzü kendiniz yapınYayınlanan Ara 14 2015 - 1:32am Yazan adminparfum22Farklı olmayı seviyorsanız ve de farklı kokmayı kendi parfümünüzü hazırlamay ne dersiniz?

Nasıl olacak mı dediniz? Kolay olacak. Bir saat içinde hazırlayıp, istediğiniz zaman kullanacaksınız. Üstelik sadece size has. Bundan özeli var mı?

Daha fazla meraklandırmayalım sizi ve hemen parfümün hazırlanışına geçelim .

MALZEMELER

400-450 ml.lik parfüm şişesi

3 -4
farklı esansiyel yağ (35 damla)
6 damla gliserin
4 yemek kaşığı votka
3 yemek kaşığı damıtılmış su
Parfüm şişesi
Karıştırmak için kavanoz

Hazırlanışı:
Sevdiğiniz 3 ya da 4farklı esansiyel yağı seçin. Örneğin okaliptüs yağı, anemon yağı, vanilya yağı gibi. Ya da isteğinize göre ve size uyumuna göre zencefil, zerdali,karanfil veya yasemin olabilir.

Bir kavanozun içerisine 2 yemek kaşığı damıtılmış suyu ekleyin. Daha sonra 3 yemek kaşığı votkayı ve 5 damla gliserini ekleyip karıştırın.
Seçtiğiniz esansiyel yağların bir kısmını bu karışıma ekleyin ve karıştırmaya devam edin. Sıvılar iyice karıştıktan sonra, kalan yağlarınızı da ekleyin ve kavanozun kapağını kapatın.

Kavanozun içindeki karışımı en az 12 saat serin bir yerde bekletin. 12 saat sonra hazırladığınız bu sıvıyı tekrar karıştırın ve temiz bir parfüm şişesinin içine doldurun. Parfümünüz hazır!

 

(793)
Yazar Hakkında