“Hürrem Krizi” devam ediyorYayınlanan May 30 2013 - 5:36am Yazan adminBeğeni ile izlenen Muhteşem Yüzyıl’ın bu sezon finaline yaklaşırken diziden ” tükenmiş sendromu” yaşadığı gerekçesi ile ayrılanMeryem Uzerli’den dolayı dizide kriz devam ediyor.

Dizinin senaryosunda değişikliğe gidiliyor ve Hürrem geçici olarak  Şehzade Mehmet’in yanına Amasya Sancağı’na gidiyor.

‘Tükenmişlik Sendromu’ tedavisi gördüğünü söyleyerek gittiği Berlin’den dönmeyen ve çekimlere katılamayan Meryem Uzerli, yapımcıların telefonlarına çıkmayarak arayanlarla babasını konuşturuyor. 12 bin 500 Euro olan bölüm başı ücretine yapılan zammı beğenmeyen Uzerli’nin hastalığını bahane ettiği iddia ediliyor.

Yapımcı Timur Savcı’nın yeni sezon anlaşmasına imza atmayan ve dizinin yurtdışı satışlarından da pay isteyen Meryem Uzerli’yle yolları ayıracağı konuşuluyor. Bu arada Uzerli’nin uzun süre dönmemesi halinde dizinin senaryosunda da değişiklik yapılacak. Senaryoda Hürrem Sultan birkaç haftalığına, Şehzade Mehmet’in yanına Amasya sancağına gönderilecek.

Meryem Uzerli, bölüm başı ücreti olarak 12 bin 500 Euro alıyor. Bunun dışında yapım şirketi Uzerli’nin İstanbul’daki tüm konuklama ve yaşam giderlerini karşılıyor. Ücreti yaklaşık 40 bin liraya gelen güzel oyuncunun 60 bin lira alan Halit Ergenç’le aynı parayı istediği söyleniyor.

Uzerli’nin dönmemes, halinde yeni arayışlar başladı. Muhteşem Yüzyıl’ın yapımcısı Timur Savcı, Meryem Uzerli’nin dönmemesi ihtimali üzerine B planı hazırladı! İddiaya göre yeni sezonda yaşlanacak olan Hürrem Sultan’ı Vahide Gördüm canlandıracak..

(428)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak