III.Roma Türk Film Festivali “Mamma Li Turchi”Yayınlanan Eyl 5 2013 - 9:37pm Yazan admin 

III.Roma Türk Film Festivali

‘III. Roma Türk Film Festivali’nin 26 Eylül Perşembe akşamı yapılacak gala gecesinin açılış filmi ‘Soğuk’un başrol oyuncuları kırmızı halıda yürüyerek seyirciyi selamlayacak.

Türk sinemasının kendine has renkliliği ve öykü çeşitliliği, yakın zamanda gerçekleşecek olan Roma Türk Film Festivali’nde İtalyan seyircisi ile buluşacak. Modern sinemanın usta isimlerinden Ferzan Özpetek’in Onursal Başkanlığı’nı yürüteceği festivalde, Türk kültürünün ve yaşam zevkinin de seyirci ile paylaşılması hedefleniyor.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, Başbakanlık Tanıtma Fonunun desteği ve T.C. Roma Büyükelçiliği’nin mühim katkılarıyla gerçeğe dönüşen festivalin bu yılki mottosu ise, “Mamma Li Turchi / Eyvah Türkler Geliyor” olarak seçildi. Bu cümle, İtalyanların, Osmanlılar için bir korku ifadesi olarak kullanmış oldukları söyleyişten ibaret olmakla beraber, festivale uygun görülen, kültürel paylaşımın sıcaklığını içeren, espirili bir de gönderme.

‘III. Roma Türk Film Festivali’nin 26 Eylül Perşembe akşamı yapılacak gala gecesinin açı

‘III. Roma Türk Film Festivali’nin 26 Eylül Perşembe akşamı yapılacak gala gecesinin açılış filmi ‘Soğuk’un başrol oyuncuları Uğur Yücel, Ezgi Mola, Şebnem Bozoklu, Cem Medet Alibeyoğlu ve Ahmet Rıfat Şungar, kırmızı halıda yürüyerek seyirciyi selamlayacak.

Yönetmen Ferzan Özpetek’in onursal başkanlığınıda yapılan festivalin Barberini Sinemaları’nda yapılacak gala gecesinde, “Soğuk” İtalyan sinemaseverlerin karşısına çıkacak.

(647)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak