İnce bel için 7 öneriYayınlanan Ara 29 2013 - 5:44am Yazan adminkarin-germe-egzersizi8İncecik bir bele kim sahip olmaz istemez ki değil mi? Biraz zor deseniz de inanın biraz azimle zoru başarabilirsiniz. Ama şunu unutmayın, yediklerinize dikkat etmediğiniz sürece aşağıdaki önerilerimiz bir işe yaramaz. Bizden söylemesi.

  1. Sırtüstü yere uzanın. Ellerinizi bedeninize paralel olarak basenlerinize birleştirin. Bu pozisyonda iken, kalçanızı yukarıya kaldırıp 10’a kadar sayıp burakın. Bu hareketi 10 kez tekrarlayın.
  2. Yere yüz yukarı şekilde uzanın ve parmaklarınızı başınızın arkasında birleştirin. Dizinizi çenenize doğru getirmeye çalışın ve bu sırada omuzlarınızı, boynunuzun konumu aynı kalarak yerden yukarı doğru kaldırın. Sol bacağınızı düz tutarak yerden 45 derece açıyla kaldırın ve sağa doğru hafifçe dönmeye çalışın. Yatarak bisiklet kullanıyor gibi düşünebilirsiniz. pedal çeviriyor gibi 12-16 kez bacak değiştirerek uygulayın.
  3. Ayakta dik durun. Ellerinizi belinize koyun. Bu pozisyonda iken önce sağa doğru uzanın. Dik duruma geçin. Sonra aynı hareketi diğer yöne yapın. Bu hareketi de 10 kez tekrarlayın.
  4. Yere surtüstü uzanın. Ellerinizi yanlara düz bir şekilde uzatın. Bacaklarınızın ikizini de 90 derece açıyla yukarı doğru kaldırın ve bacak bacak üstüne atar gibi düz olarak bir süre sabit durdurduktan sonra değiştirin. Hareketi 10 kez tekrarlayın.
  5. Mekik hareketini yapabildiğiniz kadar yapın.
  6. Oturduğunuz yerde, sırtınız dik konumda karnınızı içe çekin 10 saniye nefesinizi tutun ve bırakın. Bu hareketi çalışırken, dinlenirken rahatlıkla istediğiniz sıklıkta yapabilirsiniz.
  7. Bol bol yürüyüş yapın. Hem yağlarınızı eritir, hem sağlığınızı kontrol edersiniz.

 

(3535)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak