İŞ Sanat Mayıs Ayı konser etkinlik rehberiYayınlanan May 8 2012 - 1:19pm Yazan adminMayıs ayı etkinlik rehberi

11 Mayıs
PARLAYAN YILDIZLAR
MERTOL DEMİRELLİ piyanoW. A. Mozart    Sonat, K. 310, La minör
F. Chopin    Etüd, Op.25, No: 12, Do minör
     Etüd, Op.10, No: 9, Fa minör
     Etüd, Op.25, No: 11, La minör
F. Liszt    Mephisto Valsi, S.514, No.1
S. Prokofyef    Sonat, Op.28, No:3, La minör

İş Sanat’ın Millî Reasürans konser salonunda gerçekleştirdiği Parlayan Yıldızlar  serisi bu ay da tüm hızıyla devam ediyor. Mayıs ayının genç konuğu adını klasik müzik çevrelerinde çoktan duyurmayı başaran piyanist Mertol Demirelli.

12 Mayıs
ARİF SAĞ&TOLGA SAĞ&ERDAL ERZİNCAN
Türkiye’nin yetiştirdiği en önemli geleneksel müzik sanatçılarından Tolga Sağ ve Erdal Erzincan ile buluşturan özgün bir projeyle sahnesinde ağırlıyor. Elli yıla yaklaşan sanat yaşamında Türkiye ve dünyanın birçok yerinde verdiği konserleri, sayısı 45’i bulan albümleri, televizyon ve radyo programlarıyla kendini Anadolu aşık müziğine adayan Sağ, aynı zamanda halk müziğinin en önemli enstrümanı denebilecek bağlamayı genç nesillere sevdirerek popüler kültürle birlikte gittikçe unutulmaya başlayan bir müzik kültürünü tekrar gündeme getirmeyi başardı
Bilet Fiyatlar
1. KADEME: 35 TL
İNDİRİMLİ: 30 TL
ÖĞRENCİ: 20 TL

14 Mayıs 20:00
BBC FİLARMONİ
İş Sanat Mayıs ayında Britanya’nın ünlü senfonik topluluklarından BBC Filarmoni’yi ağırlıyor. 1934 yılında kurulan ve bugün İngiltere’nin en köklü ve seçkin orkestralarından olan BBC Filarmoni, nefes kesen sayısız performanslara imza attıkları daimi şefleri Gianandrea Noseda ile yaklaşık on yıl süren birlikteliklerinin ardından 2011/12 sezonunda yoluna İspanya’nın en saygın şeflerinden kabul edilen şef Juanjo Mena ile devam ediyor. Bugüne kadar topluluğu aralarında BBC Radyo 3’de canlı yayınlanan performanslarının da bulunduğu pek çok kez yönetme fırsatı bulan Mena, İspanya Ulusal Orkestrası, RTVE Senfoni Orkestrası, Madrid Devlet Orkestra ve Korosu gibi ülkesindeki başlıca orkestralarla da düzenli olarak çalışıyor. Konserin solisti büyüleyici yorumuyla günümüzün en iyi çellistlerinden biri olarak kabul edilen ve bu sezon ikinci kez İş Sanat’a konuk olacak Sol Gabetta.
Bilet Ücretleri:
1. KADEME: 120 TL
2. KADEME: 105 TL
3. KADEME: 85 TL
İNDİRİMLİ: 70 TL

18 Mayıs
ANGELIKA KIRCHSCHLAGER & GAUTIER CAPUÇON & HELMUT DEUTSCH
 Richard Strauss ve Mozart’ın önde gelen yorumcularından biri olarak uluslararası çapta tanınan Angelika Kirchschlager çellist Gauter Capuçon ve lied eşlikçisi Helmut Deutch ile birlikte bu sezon klasik konser serisi ve Virtuoso kuşağının son konuğu oluyor. Schumann’ın liedlerinden oluşan son CD’si ile “En İyi Şarkı Kaydı” dalında prestijli 2010 Echo Klassik ödülüne layık görülen Avusturyalı mezzo-soprano, “Pelleas et Melisande”, “Sophie’s Choice” ve “The Rape of Lucretia” gibi operalardaki rolleriyle de sesinin muazzam boyuttaki çeşitliliğini ortaya koymakta. Konserde çellosuyla Kirchschlager’e eşlik edecek Gautier Capuçon gerçek bir oda müziği tutkunu. Birincilikle ödüllendirildiği Maurice Ravel Music Academy of Saint-Jean-de Luz ve André Navarra Yarışmaları’nın yanı sıra 2001 “Victoires de la Musique” ödüllerinde “Yılın Yeni Yeteneği” seçilen Fransız çellist, Martha Argerich, Daniel Barenboim, Yuri Bashmet, Renaud Capuçon, Frank Braley, Stephen Kovacevich, Katia ve Marielle Labèque, Emmanuel Pahud, Viktoria Mullova, Vadim Repin, Maxim Vengerov gibi isimlerle aynı sahneyi paylaştı.
1. KADEME: 65 TL
2. KADEME: 55 TL
3. KADEME: 45 TL
İNDİRİMLİ: 35 TL
ÖĞRENCİ: 20 TL

ÖĞRENCİ: 20 TL

(446)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak