Bak sen hele: Kadının fendi erkeği yendiYayınlanan Kas 22 2013 - 5:00pm Yazan adminASLI AYDINTAŞBAŞ AKİF BEKİ

ASLI AYDINTAŞBAŞ AKİF BEKİ

Kadının fendi erkeği yendi

Bu deyiş oldukça sevilen bir deyimdir kültürümüzde..

Ama kadını övmek/yüceltmek için mi yoksa yermek (hatta biraz aşağılamak) için mi kullanıldığını tespit etmek bazen oldukça dikkat ister, değil mi?

Yine de en azından KADININ ADI geçiyor ya.. Üstelik anlamı da pek de fena değil hani..

Nerden aklına geldi bu konu kardeşim derseniz, “zaten hiç aklımdan çıkmıyor ki, kadının istikbali bu ülkede” diye bir hazır cevap yapıştırıveririm hemen…

Konu şu; Biri erkek diğeri kadın iki tanınmış gazeteci hafta içi her sabah CNNTÜRK’ teki “KARŞI GÖRÜŞ” programında “maç” yapıyorlar.. Şaka bir yana gündemle ilgili görüşlerini konuşuyorlar..

Bunların adı Akif Beki ve Aslı Aydıntaşbaş.. Akif Bey ve Aslı Hanım genel olarak farklı dünya görüşlerine sahip olduklarından olaylara ve gündeme getirdikleri yorum ve değerlendirmeleri de oldukça farklı olabiliyor..

Malum CNN’de sabah 11 de başlayan bu programı daha önce AYŞENUR ARSLAN sunuyordu, “Medya Mahallesi” etiketi altında ve acayip izlenen bir programdı.. Fakat Ayşenur Hanım bayağı “DİK” duruşlu (keşke bunlardan çok olsa ülkemizde) bir gazeteci olduğu için oldukça rahatsızlık yarattı malum muktedir çevrelerde.. Neticede yanına Başbakan’ın eski danışmanlarından AKİF BEKİ isimli gazeteciyi verdiler programı dengelesin diye. Programda sürtüşme, hatta itişme kakışma ve biraz da inatlaşma öyle bir tepe yaptı ki en sonunda çareyi Ayşenur Hanıma kapıyı gösterip yerine Akif BEKİ ‘Yİ geçirmekte buldular..

Ama, ona da bir partner lazımdı ve herhalde kolay lokma (fazla arıza çıkarmaz) diye Aslı AYDINTAŞBAŞ isimli gerçekten de entelektüel ve liberal görüşlü demokrat gazeteciyi verdiler Beki’nin yanına..

Fakat program öyle bir gelişti ki bugün bakıyoruz da vallahi ASLANLAR gibi mücadele ediyor Aslı Hanım, deneyimli (ve belki de destekli) Beki karşısında.. Ne yalan söyleyelim bir erkek olarak kadınlar adına gurur duyuyoruz Aslı Hanım’ ile.. Bundan birkaç ay önce “Beki’ye partner olarak bir kadın gazeteci verilecek” filan deselerdi, “Eyvah, ayvayı yemiş o kadın gazeteci.. Beki ezer geçer vallahi, konuşturmaz bile” diye düşünebilirdik.. Ama, Aslı Hanımın performansına bakıyoruz da vallahi hayretler içinde kalıyoruz.. Nerdeyse konuşturmuyor bile Beki’yi.. Hatta bazen gerçekten de “ABARTIYOR” bu durumu, dinlemesini beceremeyerek…

Bu arada Akif Bekinin de partnerini saygıyla ve sabırla dinlemesi gerçekten takdire şayan.. Velhasıl keyifli program oluyor..

Bravo Aslı Hanım.. Analar ne dişi kaplanlar doğuruyor vallahi…

(685)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak