Kapadokya turuna var mısınız?Yayınlanan Mar 14 2014 - 7:23pm Yazan adminkapadokya-1Kapadokya bölgesi, doğa ve tarihin dünyada en güzel bütünleştiği yer..

Coğrafik olaylar Peribacaları’nı oluştururken, tarihi süreçte, insanlar da, bu peribacalarının içlerine ev, kilise oymuş, bunları fresklerle süsleyerek, binlerce yıllık yaşlı medeniyetlerin izlerini günümüze taşımıştır. Bunlardan biride KAYAKAPI.. Aziz Yuhannes’in yeri.   Türkiye’nin en iyi 8. küçük oteli Kayakapı misafirlerine büyük bir hizmet sunuyor.

Etkinliklerinden en önemlisi de tabi ki balon turu.. Balonla Kapadokya’yı keşfetmek ayrı bir haz veriyor insana. Sabahın erken saatlerinde onlarcası havalara süzülen sıcak hava balonlarında, sihirli halı üzerinde gezinen birer masal kahramanı olma şansını değerlendirmeden bölgeden ayrılırsanız; Kapadokya’ya olan ziyaretiniz kesinlikle eksik kalacaktır. Rotasını rüzgârın belirlediği bu keyifli yolculuk, Royal Balloon – Cappadocia Operasyon Merkezinde yapacağınız zengin bir kahvaltı ile başlıyor ve uçma zamanı geldiğinde sizin için belirlenmiş olan balonun havalanacağı yere heyecanlı bir yolculuk sunuyor.

Eğer hiç gidip, görmediyeseniz, bir an önce mutlaka görmeli, tarihi burada hissetmelisiniz.

Peri bacalarının en önemli özelliği olağanüstü güzeliği ve Kapadokya bölgesine kattığı mistik atmosferdir. Kapadokya ile ilgili “Başka bir gezegen”, “Uzaylıların Ülkesi”, “Masal Diyarı” gibi tanımlamalara çeşitli yerli ve yabancı yayınlarda sık sık rastlarız. Kapadokya bölgesinde içinde binlerce peribacası oluşumu gözlenen birçok vadi bulunmaktadır. Kilometrelerce uzunluktaki vadilerde yapılan yürüyüşler sırasında gerçekten de başka bir dünyadaymışsınız hissi uyanır.

Bunu anlatmak değil, mutlaka yaşayarak hissetmek gerekir.

(465)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak