“Keçim Nerede” çekimleri Birgi’de yapıldıYayınlanan Nis 27 2012 - 9:45pm Yazan admin 
Yapımcılığını ve prodüktörlüğünü Bedii Akın ve Chantal Bertalanffy’ın, yönetmenliğini ise Khurrum Mahmood’ un üstlendiği “ Keçim Nerede?” adlı drama ve belgesel niteliğindeki talebe filminin çekimleri Birgi’de yapıldı. Sanat yönetmenliğini Metin Göksuna, görüntü yönetmenliğini Alex Grig’e ait kısa film, tamamlandiktan sonra uluslararasi film festivallerinde yer alacak.
 
The HUB-IST Production ve Londra Film Okulu’nun ortak çalışması ile olan drama ve belgesel niteliğindeki talebe filmi çekimleri için Meksika, İngiltere, Amerika, Almanya, Romanya ve Yunanistan’dan 17 kişilik ekip Birgi’de görev yaptı.
 
Farklı uluslardan insanların rol aldığı ilginç bir film. Yönetmen Khurrum Mahmood film hakkında bakın neler söylüyor:“Kecim nerede, suanki sehir ve toplum hayatinin aksine, bizim yavas yavaş  kaybettiğimiz insanlik değerlerini icerir. Hala orjinalligini ve tarihini koruyan Birgi, bu insanlik erdemeni icinde bulundurmaktadir. Insanlarin sıcak kanlılıgı ve yardım severligi size Birgi ile ilgili cok sey anlatmaktadir. Gunumuzde her ulkede ve sehirde yer alan Starbucks, Mcdonalds, Burger King vb. bir cok globallesmis markalar gunumuzdeki toplumsal degerleri ve gelenekleri yavasca geriye atmaktadir. Tamamen ve halen orjinalligini koruyan Birgi, “Kecim Nerede” icin bir ilham kaynagi olmustur. Bu film insanligin o guzel saf duygularini aciga cikartmaktadir
 

(1207)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak