Kırca’ya hapis cezası!Yayınlanan Eyl 8 2012 - 6:49pm Yazan adminHakkında 2 yıl 20 gün hapis cezası verildiği söylenen Levent Kırca, temyize gidiyor. “Polise asla saldırmadım, niye saldırayım, manyak mıyım, sadece haciz avukatıyla tartıştım, öpüşelim barışalım teklifimi kabul etmedi, şikayetçi olmuş” dedi

Ünlü tiyatrocu Levent Kırca iş adamı Kahraman Sadıkoğlu’yla birlikte hayat arkadaşı Aslı Çetiner’in evine gelen haciz avukatı ve polislere saldırdığı iddiasıyla hapis cezası aldığı şeklinde çıkan haberlere itiraz etti. Levent Kırca dava soncu böyle bir ceza aldıklarını ve temyize gittiklerini vurguladıktan sonra, davada da kendisine yöneltilen suçun polislere değil avukatlara saldırı olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Ben devletin polisine niye saldırayım. Manyak mıyım. Orada çilingir gelene kadar polislerle bahçede sohbet edip salıncakta birbirimizi salladık. Haciz nedeni benim kız arakadaşımın borcu yüzünden değildi. Akrabasının borcuymuş. Başkasının borcu nedeniyle yapılacaktı. Bu nedenle avukatla aramızda bir münakaşa oldu. Ben de ‘şimdi götürdüklerinizi iki gün sonra getireceksiniz o yüzden yapmayın’ dedim. Bunun üzerine tartıştık. Nitekim. götürdükleri koltuklar ve diğer eşyalar iki gün sonra geri geldi. Çünkü borç o evin sahibinin borcu değildi. Sonuçta avukat şikayetçi oldu. Oysa ben tartışmanın ardından avukata orada ‘öpüşelim barışalım’ teklifi yaptım, kabul etmedi. Mahkemede de konuşuldu barışma teklifim. Sonuçta bir kavga, fiili saldırı filan yokken böyle bir şey çıkmış. Ancak tabi ki itiraz ettik. Düzeltileceğine eminim. Ben 62 yaşında kalp rahatsızlığı olan bir adamım. Genç bir adama niye saldırayım, hem bana ne borç bana ait değil ki. Sonuçta çıkan haberler doğru değil. İki gün sonra basın toplantısıyla doğruları açıklayacağım.”

HAPİS Mİ YATACAK?

Takvim Gazetesi’nde çıkan habere göre Levent Kırca, Kahraman Sadıkoğlu ile birlikte gittiği Kavacık’taki Aslı Çetiner’in evine gelen polislere ve avukata saldırdı. Şikayet üzerine ikili hakkında Beykoz 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Ve dava önceki gün sonuçlandı. Kırca ve Sadıkoğlu’na 2 yıl 20 gün hapis cezası verildi. Ayrıca ikili polis ve memura hakaretten 14 bin 160 TL para cezasına çarptırıldı.

08.09.2012

Habertürk

(291)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak