Leman Sam’dan “KURBAN” açıklamasıYayınlanan Eyl 2 2015 - 11:20am Yazan adminleman-sam1Sesi ve yorumunun yanısıra kendine öz kişiliği ile gönüllere taht kuran Leman Sam kurban, kurban Bayramı ve ezan ile ilgili net açıklama yaptı. Leman Sam:

“Ben, yıllardır bayramda yurt dışına gidiyorum. Çünkü sokak ve bahçelerde kesim yasaklandı, belli yerler gösterildi. Ama ben öyle günler yaşadım ki yollarda kan dereleri oluşuyordu. Bu benim sinirlerimi bozuyor doğal olarak. Ama insanların bayramlarına, kurban kesmelerine, dini vecibelerini yerine getirmelerine karşı değilim. Bunu söylüyorum, söylüyorum ama kimse inanmıyor. İster inansınlar, ister inanmasınlar. Ülkede budala çok. Şunu düşünsünler sadece her gün milyonlarca dünya üzerinde hayvan mezbahalarda kötü şartlarda kesiliyor. Benim kurban bayramına karşı çıkmam için gerçekten aptal bir insan olmam lazım. Ama ben zeki bir insan olduğumu düşünüyorum. Benim sadece buradan uzaklaşmak isteme nedenim psikolojik olarak burnuma kan kokuyor bu yüzden yurt dışına çıkıyorum.” dedi.

Bilindiği gibi Sosyal Paylaşım sitesi Twitter’da Sam aleyhine pek twitler atıldı. Sahte hesap ile ezana karşı olduğu söylentileri yayıldı.
Sam:

“Ben bir müzisyenim. Güzel okunan bir ezanı memnuniyetle dinlerim. Sadece kötü okuyanları sevmiyorum yoksa ezana karşı değilim ne ezan sesine ne çan sesine hiçbir dinin hiçbir şeyine karşı değilim. Çünkü buna benim hem hakkım yok. Benim zaten belli bir kültürüm olduğu için zaten böyle şeylere laf söylememek gibi bir adetim var. Bazı trollerin eğlencesi galiba. Zaman zaman dolaşıma sokuyorlar. Böyle bir şey yok bilen biliyor, sorsunlar bu tweet gerçek mi diye anlayan anlıyor, anlamayana zaten yapacak bir şey yok” diye konuştu.

(158)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak

Başlıksız Belge