Levent Kırca veryansın ediyorYayınlanan Ağu 4 2012 - 11:28am Yazan adminUsta oyuncu Levent Kırca Hülya Avşar hakkında konuşmalarına devam ediyor. Avşar’ın yanısıra Sertab Erener ve Sezen Aksu’dan Kırca’dan nasibini aldı.

Bildiğiniz gibi Hülya Avşar’ın Antalya Altın Portakala Film Festivalindeki Jüri Başkanlığı teklifinie veryansın etmiş ve jüri üyeliğinden çekilmişti. Kırca Avşar’a:

“Sen örneğin şarkı söylüyorsun, ne tip arkı söylediğini hepimiz biliyoruz. Bu bir filmin müziğini değerlendirmek için yeterli mi sence? Senaryodan, dramaturjiden, mizansenden anlar mısın? Edebiyat nedir, felsefe nedir bilir misin? Alaylı bir oyuncusun, akademik oyunculuğu tartabilir misin? Ne okudun, ne okuyorsun? Dünya literatürü, dünya görüşün var mı, varsa hangi görüştesin?”

….

Hiç Fazıl Say dinledin mi? Grup Yorum’un müziği hakkında fikrin var mı? Ruhi Su’yu tanımadığını ben biliyorum. Mahsuni’yi Neşet Ertaş’ı, Musa Eroğlu’nu, Arif Sağ’ı, Orhan Akalmaz’ı dinlemişliğin var mıdır?”

…..

Sözlerinden sonra Sezen Aksu, Sertab Erener için “onlar yandaşlardır. Bu yüzden her yere başkan olabilirler diyerek yeni bir polemik konusu açmış oldu. Bakalım Aksu ve Erener bu sözlerin karşısında ne diyecekler?…

(456)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak