Madonna’dan Putin’e çağrı: Greenpeace üyelerini bırakınYayınlanan Kas 18 2013 - 7:27pm Yazan adminMADONNA-12Dünya’nın en önemli Show yıldızlarından Madonna Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e mesaj göndererek Rusya’da tutuklu bulunan Greenpeace kampanyacılatını serbest bırakmasını istedi…

30 kişilik Greenpeace grubu Rus karasularında petrol sondajı aleyhinde gösteri yaparken Rus güvenlik kuvvetleri tarafından zapt edilmiş ve Rusya’da parmaklıklar arkasına konmuştu.

Dolayısıyla MADONNA sadece sahnede performans göstermekle kalmayıp bir dünya meselesine de (kendi çapında) el atabileceğini gösterdi, bir dünya yıldızının..

İçlerinde önceki Mirror muhabirinin de dahil olduğu grupta 6 tane de Britanyalı var ve hepsi St. Petersburg’da holiganizm suçlamasıyla yargılanmak üzere tutuluyorlar. İstenen ceza ise maksimum 7 yıl.

Madonna olayla ilgili mesajını Greenpeace’e destek olarak verirken şunları söyledi;

Bu 30 kişi barışçı bir gösteri sergiledikleri için hapiste tutuluyorlar Rusya’da. Sesiniz duyulsun ve bu insanları evlerine geri döndürelim.

Madonna bilindiği üzere daha önce de Rusya’ ile ihtilaf yaşamıştı. O zaman da 2 PUSSY RIOT şarkıcısının serbest bırakılmasını istemiş ve Petersburg konserinde homoseksüel propagandayı yasaklayan yasayı protesto etmek için pembe kurdeleler dağıtmıştı.

(478)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak