Margaret Thatcher kitabına ödülYayınlanan Kas 24 2013 - 9:24am Yazan adminthatcherCharles Moore, İngiltere’nin eski başbakanıyla ilgili biyografisiyle İngiliz Biyograficiler Kulübü’nce verilen 5 bin dolarlık ödülü alırken aralarında This Boy adlı otobiyografisiyle aday gösterilen eski içişleri bakanı Alan Johnson’ın da bulunduğu diğer finalistleri geride bıraktı.

İkincilik ödülünü ise babasının Everest’e ilk tırmanan ekipte doktor olarak oynadığı rolü anlattığı Everest: The First Ascent adlı kitabıyla Harriet Tuckey aldı.

In Two Minds’la Kate Bassett, Cosmo Lang, Archbishop in War and Crisis ile Robert Beaken ve Tarantula’s Web’le John Smart ödülün kısa listesinde yer alan diğer yazarlardı.

2009’da verilmeye başlanan ve geçen yıl Winter King adlı biyografisiyle Thomas Penn’in kazandığı ödülün jüri üyeliklerini yazarlar D. J. Taylor ve Sally Cline’la Sunday Times’ın yardımcı edebiyat editörü Robert Collins yaptı.

Moore’un nisan ayında yayımlanan kitabı bu yıl Samuel Johnson Ödülü’ne de aday gösterilmişti.

Margaret Thatcher: The Authorised Biography, Thatcher’ın hayatının 1925’teki doğumundan 1982’de Falkland Savaşı’nın sonuna kadar olan bölümünü konu ediniyor.
(Telegraph)

(611)
Yazar Hakkında