Mavi En Sıcak Renktir-Blue Is The Warmest ColourYayınlanan Kas 8 2013 - 4:32pm Yazan admin 

Mavi En Sıcak Renktir” Filmi izleyenler ve sinemaya ilgili olanlar bu adı duyunca  bu nedir demezler ama bilmeyenler için hemen yazalım. Film Altın Palmiye ödülüne layık görüldü. İki kadın arasındaki aşkı anlatan film, konusuyla farklılığını gösterdi ve büyük yankı uyandırdı.

Cinselliğe çekincesiz yaklaşımı ve gerçekçiliğiyle sansür ve sanat tartışmalarına yol açan Mavi En Sıcak Renktir, biri henüz lise öğrencisi diğeri ise mavi saçlı bir sanatçı olan iki genç kızın yıllara yayılan birliktelikleri üzerinden yaşamı ve aşkı sorguluyor.

Film, henüz 18 yaşında olan Adele’in cinselliği keşif yolculuğunun öyküsü. Filmin bir özelliği de bu kadar sık tekrarlanan sevişme sahnelerine rağmen pornografiye uzanan ince sınırı aşmaması oldu .

Henüz hayatta ne yapacağına karar verememiş olan Adele ile ressam olma konusunda kararını çoktan vermiş bulunan Emme arasında tutkulu bir aşk ı anlatan filmin yönetmeni Abdellatif Kechiche. Filmde Emma karakterini Lea Seydoux ,

Abdellatif Kechiche’in yönettiği La Vie D’Adele (Adele’in Yaşamı) ya da İngilizce adıyla Blue Is The Warmest Colour (Mavi En Sıcak Renktir) hem konusuyla hem de konuyu ele alış biçimiyle daha ilk gösteriminden itibaren bütün dikkatleri üzerinde topladı.

(1215)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak