Mayıs Ayı Akbank Sanat EtkinlikleriYayınlanan Nis 30 2012 - 9:13pm Yazan adminGitar Günleri..
Küçükay Gitar Üçlüsü 22 Mayıs saat:20:00
Yer: Akbank Sanat
Bilet: tam; 20, Öğrenci:10TL

İspanyol Kadın Yönetmenlerin Yakın Dönem Filmlerinden Bir Seçki
“Senora de…”, Patricia Ferreira – 2 Mayıs Çarşamba Saat:17.30
Paisito, Ana Diez – 9 Mayıs Çarşamba Saat:17.30
Planes para Manana, Juana Mac­as – 16 Mayıs Çarşamba Saat:17.30
Tambien La Lluvia, Iciar Bolla­n – 23 Mayıs Çarşamba Saat:17.30

Filmler, orijinal dillerinde (İspanyolca) ve Türkçe altyazılı gösterilecektir.

Etkinler ücretsizdir.

İspanyol Kadın Yönetmenlerin Yakın Dönem Filmlerinden Bir Seçki
“Hanım”
Hanım, tarihin onlara hayal kurmalarına bile izin vermediği farklı nesillere ait kadınların tanıklıklarını ve hikayelerini anlatıyor. Bu kadınların yapabildikleri tek şey, sesleri, arzuları ve hatta fikirlerinin susturulduğu, farklı bir zamanda doğduklarını kabullenmek olmuştur. Şehirli ve köylü, denizden ve topraktan gelen bu kadınlar, hayatlarında ilk defa, Batı toplumunda yer alan, kısıtlayıcı geleneklerden ve kendi anılarından bahsediyor, özellikle de Galiçya ve İspanya’nın yakın geçmişine ayna tutmayı başarıyorlar.

Aftermath / Hesaplaşma 14 Mart – 17 Mayıs

Sanatçılar: Adel Abidin, Almagul Menlibayeva, Ayman Yossri Daydban, Bahar Behbahani, Ceren Oykut, Constantinos Taliotis, İpek Duben, Özgül Ezgin, Rheim Alkadhi, Yane Calovski

Küratör: Başak Şenova
“Bellek” ile “kötülük” arasındaki ilişki üzerine şekillenen bu sergi, kaybedilenler ve unutulmak istenenlerle olan gerilimleri, geçmişe dönük kişisel hesaplaşmaları, travmalar karşısında ortaya çıkan kolektif demansı ve her anlatışta içeriği biraz daha değişen hik¢yeleri konu alıyor. Unutmak ve unutmamak arasındaki gel-git durumu, sergiyi oluşturan işlerle sorgulanıyor. Sergide Adel Abidin, Almagul Menlibayeva, Ayman Yossri Daydban, Bahar Behrani, Ceren Oykut, Constantinos Taliotis, İpek Duben, Özgül Ezgin, Rheim Alkadhi, Yane Calovski’nin çalışmaları yer alıyor.

Oscar’a Aday Olmuş ve Oscar Ödüllü Hollanda Filmleri
05 Mayıs – 14:00
12 Mayıs – 14:00
26 Mayıs – 12:00/14:30/17:00

Akbank Sanat Mayıs ayında Türkiye-Hollanda diplomatik ilişkilerinin 400. Yılıetkinlikleri kapsamında Eye Film Institute işbirliğine devam ediyor. Hollanda sinemasının Oscar’da adaylığa layık görülmüş ve Oscar ödüllü filmlerinden bir seçki mayıs ayında izleyiciye sunulacak.

Bu kapsamda Marleen Gorris ‘in gözüyle güçlü bir feminist bakışın ürünü 1995 yılında Yabancı Dilde En İyi Film ödülü alan Antonia’nın Yazgısı, 1998 En İyi Yabancı Film ödüllü, bir baba ile oğulun acımasız ve karmaşık ilişkisini konu edinen Karakter, ‘i gösterilecek.Sonny Boy, Maria Peters – 5 Mayıs Cumartesi Saat: 14.00

Karakter, Mike van Diem – 12 Mayıs Cumartesi Saat: 14.00
Zus& Zo, Paula van Der Oest – 26 Mayıs Cumartesi Saat: 12.00
Antonia, Marleen Gorris – 26 Mayıs Cumartesi Saat: 14.30
Oorglogswinter, Martin Koolhoven – 26 Mayıs Cumartesi Saat: 17.00
PACE Çocuk Sanat / Oyuncak Heykel Atölyesi
05 / 26 Mayıs
16.00-17.30
Oyuncak Heykel (7-14 yaş)
Hiç “heykelle oynanmaz” deme! Artık heykeller de hayatımızın bir parçası ve hatta oyuncaklarımız olabiliyor. Kendi hayallerimizdeki oyuncak heykellerimizi yapabilir ve bu heykellerimizle daha sonra oynayabiliriz. Yapacağın oyuncak heykelin ismini şimdiden düşünmeye başla!

Bilet fiyatı: 5 TL

 

(391)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak