Messenger Tarih Oluyor, Skype’la Birleşiyor Peki Nasıl?Yayınlanan Oca 11 2013 - 9:16am Yazan adminBugüne kadar kullandığımız Messenger artık tarih oluyor. Hem messenger hem Skype bir araraya geliyor. Bundan sonra messenger’daki arkadaşlarınızı Skype üzerinden iletişim kuracaksınız. Bunun için yapmanız gereken Skype’ın son sürümünü indrmek ve update etmek olacak. Bilgisayarınıza kurduktan sonra normal Messenger otorumu ile oturumunuz açılacak ve artık bir daha MSN’den oturum açamayacaksınız.

Bu işlemi yapmadan önce Messenger kişilerinizi dışa aktarmalısınız. Bunu yapmadığınız takdirde sadece Skype kişileri görünecektir. Bunun için de yapmanız gereken. Hotmail’de oturum açıp, profilinize girip, kişileri dışa aktarmak. Daha sonra güncelleyip, messenger adresi ile açtığınız skype’ta “kişiler” sekmesinden “gelişmişi seçip,  kaydettiğiniz kişi dosyasını Skype’a almak. Uzun gibi görünüyor işlem ama oldukça basit.

 

 

Baştan anlatacak olursak kısaca;

Skype Güncellenecek.

Messenger bilgileri ile oturum açılacak.

Hotmail’de oturum açılıp, resim 2’deki gibi kişiler”dışa akatar”ılacak.

Skype’da “kişiler” tıklanacak

“Gelişmiş” seçeneği tıklanacak ve “Kişileri Dosyadan Geri al ” işaretlenecek ve işlem tamamlanacak

 

Yani Messenger ID’niz gene aynı kalacak. Ortalıkda dolaşan söylentilere kulak asmayın. MSN ücretli olmayacak, sadece SKYPE ile birleşecek o kadar.

(707)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak