Metin Serezli yaşamını yitirdi.Yayınlanan Mar 10 2013 - 9:48am Yazan admin2013 adeta yaprak dökümü gibi.. Yılın başlangıcından bugüne pek çok tanınmış kişi ve sanatçı yaşamını yitiridi. Ünlğü tiyatro oyuncusu Metin Serzli’de yaprak dökümlerinden..

Uzun süredir akciğer kanseri nedeniyle tedavi gören usta oyuncu Serezli bu sabah saatlerinde (10 mart 2013)  evinde  son nefesini verdi.

Serezli’nin eşi Nevra Serezli, yaptığı açıklamada, sanatçının bugün 07.00 sıralarında yaşamını yitirdiğini söyledi.

Sanatçının yaklaşık 2,5 yıldır akciğer kanseri olduğunu ifade eden Nevra Serezli, vefat ettiği sırada kendisinin ve oğlunun yanında olduğunu belirtti.

12 Ocak 1934’te doğan Metin Serezli İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi, İktisat Fakültesi Gazetecilik Enstitüsü, Edebiyat Fakültesi Sanat tarihi Bölümlerinde okudu.

1954 yılında İstanbul Üniversitesi Gençlik Tiyatrosu’nda amatör olarak oyunculuğa başlayan Serezli, 1971’de Çevre Tiyatrosu adı ile kendi tiyatrosunu kurdu.

Papaz Kaçtı, Altuın Yumruk, Çılgın Sonbahar, Bu Filmi Görmüştüm, Hayvanat Bahçesi gibi oyunlarda oynayan Serezli, oyunculuğunun yanı sıra yönetmenlik de yaptı.

1958 yılında beyazperdeye de adım atan usta oyuncu, Bozuk Düzen, Şoför Nebahat, Seven Ne Yapmaz, Senede Bir Gün, Son Hıçkırık gibi birçok Yeşilçam klasiğinde yer aldı.

Eşine ve sevenlerine baş sağlığı diliyoruz. Unutulmayacak ender isimlerden biriydi..

 

(337)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak