Modada 50’li ve 80’li yıllara dönüşYayınlanan Eyl 28 2013 - 6:42pm Yazan admin80-modasi2

Dünyada herşey bir geri dönüşüm yaşar. Moda da farklı değil. 80’li yıllara geri dönüş yaşanıyor. ve patchwork ile bu geri dönüş yaşanıyor.

Tozluklar, geniş omuzlu ceket ve gömlekler..

 

Ege Bölgesi’nde hazır giyim ve konfeksiyon sektörü, İlkbahar Yaz 2014 Makro Trendleri ve Sonbahar Kış 1314 Defile Analizleri Semineri’nde biraraya geldi.

80-modasi3

EHKİB Başkanı Erdinç Karataş, ise ilkbahar yaz moda trendleriyle ilgili bilgi vererek, şunları söyledi:

“Açık griden siyaha kadar olan tüm tonların net bir şekilde görüleceği, kış beyazının aksesuar ve dış giyimde göze çarptığı, vişne renginin tüm tonlarıyla koyu kırmızı, ateş kırmızısı, bordo gibi renklerin kadın giyim başta olmak üzere vitrinlerde yerini bulacağı bir kış bizi bekliyor. Dış giyimde pastel renkler de bol bol görülebilir. Kapitone, plastik görünümlü ceketlerin yanısıra battaniye görünümlü etnik desenli kumaşların kullanıldığı tüvit ceket kültürü devam edecek, yün ceketler ve parkalar da vitrinlerde yerini alacak. Dantelden ve patchwork çalışmalardan bu sezon da vazgeçilmeyecek. Kadın giyimde daha çok 40’ların kültürel mirasını çağrıştıran temaları, 50’lerin flörtöz renkleri ve 80’lerin trendleri tasarımlara yansıyacak.”

 

 

(856)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak