Muhteşem Yüzyıl 119. bölümYayınlanan Oca 15 2014 - 2:48pm Yazan adminMuhteşem Yüzyıl’ın bu haftaki bölümü yine heyecan dolu olaylarla izleyiciyi nefes nefese bırakacak.

Geçtiğimiz bölümde Mustafa babsına suikast düzenleneceğini öğrenmişti. Hayatını riske atarak babasını kurtarmak için yola çıkan Mustafa’yı neler bekliyor? Kanuni onun gelişini ve kendisine hazırlanan suikastı biliyor olması nedeniyle Mustafa’dan şüpheleniyor.

Diğer tarafta Piri Reis tahta Mustafa’yı çıkarma planlarını ilerletiyor ve önlerindeki engeli yani Hürrem Sultan’ı öldürtme kararı alıyor. Fakat ölen Hürrem yerine yanındaki kişi olutyor. Kimdir yanındaki? Afife Hatun..

Afife Hatun son nefesini vermeden önce Hürrem’e öyle bir sır veriyor ki,bu sır Hürrem’İ alt üst etmeye yetiyor

muhtesem-yuzyil-kanuniSaraya gelen Lehistan prensesi  Anna (Özge Ulusoy) sarayı birbirine katıyor. Nurbanu, prensesin Selim’e yakınlığını kıskanır.Ancak prensesin gelişinin başka bir sebebi vardır. Fatma, Elkas’ın dönüşünü sabırsızlıkla beklerken, Elkas Süleyman’ ın gözündeki değerini kaybeder.

Tahta çıkmak isteyen Selim, bunu yalnız başaramayacağının farkındadır. Annesinin desteğini arkasına almak icin uğraşırken, bir yandan Sokollu’ya yanaşır. Hürrem oğlundaki değişimi şaşkınlıkla izlemektedir.

Mustafa kardeş kanı dökmeyeceğine, Bayezıt da abisi tahta çıktığında yanında olacağına dair söz verir. Bu anlaşmayı öğrenen Hürrem, Selim’i desteklemeye karar verir.

(638)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak