Muhteşem Yüzyıl’ın Kanunisi Halit Ergenç cimri mi?Yayınlanan Kas 18 2013 - 5:50pm Yazan adminHALİT ERGENÇ

HALİT ERGENÇ

Her ne kadar uzaya uzaya kabak tadı verdiyse de – en azından Kurtlar Vadisi kadar değil – kabul etmek gerekir ki Muhteşem Yüzyıl iyi bir iş çıkardı ve halen de çıkarıyor.. Hele kısa bir süre beyaz camda oynadıktan sonra apar topar kaldırılan Fatih Sultan Mehmet’ile ilgili diziyi gördükten sonra, Muhteşem Yüzyıl’ın ne kadar iyi bir iş çıkardığını daha açıkça görebildik…

Tabii ki dizinin lokomotifi Hürrem Sultan rolündeki Meryem Uzerli isimli oyuncuydu. Onun yerine gelen Vahide Hanımın onu aratmadığını söylemek tabii mümkün olmuyor.. Bunu da bütün gözler görüyor.. Gerçi yeni Hürrem yavaş yavaş rolüne alışıyor bizce (veya biz ona alışıyoruz, belki de)..

Diğer “BABA” karakter ise tabii ki KANUNİ ve dolayısıyla onu oynayan Halit ERGENÇ’ in ne kadar öneli bir rolü olduğu da açık..

Halit ERGENÇ kabul etmek gerekiri ki dizinin başından beri çok iyi bir performans sergilemekte.. Keza dizi dışında da gayet ölçülü ve dizinin genel imajına zarar vermeyecek bir tutum içerisinde..

Bu arada ERGENÇ’in aldığı dudak uçuklatan ücret de sık sık gündeme girmedi değil.. Sanatçı dizi başına 65 bin lira kazanıyormuş.. Evet inanılır gibi değil.. Ama rölün hakkını layıkıyla veriyor Allah için..

Tabii sanatçı bu kadar para kazanır da eloğlunun ağzı durur mu? Geçende sanatçıyla ilgili komik ve banal bir dedikodu (mu desek ne) yapıldı.. Konu şöyle; Halit Ergenç, bir mağazanın eskiyi getir yeniyi götür kampanyasından faydalanmış.  Habere göre bir markanın “Eskiyi getir, yeniyi götür” kampanyasını kaçırmayan ünlü sanatçı, tencere tava aldıktan sonra elindeki poşetleri mağazada bırakarak gazetecilerin yanına gelip şakalaşmış.
Yani eloğlu diyor ki; “Kardeşim zaten ayda 250 bin liranın üzeerinde para kazanıyorsun.. Ne demeye eskisini getir yenisini götür kampanyasına katılırsın? İşin gücün mi yok?”

Biz de diyoruz ki “Helal olsun sana ERGENÇ. Kaç lira kazandığın önemli değil.. Esas olan, elindekini değerlendirmek.. Tutumlu olmak.. Bravo sana. Keşke bütün sanatçılar (desek mi acaba) senin gibi “adam” olsa…

(736)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak