Nakip Ali Ödülü Koçyiğit’e verildiYayınlanan May 13 2012 - 3:48pm Yazan adminGaziantep’te sinemanın doğuşuna ve gelişimine öncülük eden Nakıp Ali’yi anma adına düzenlenen gecede Türk Sineması’nın hanımefendi sanatçısı Hülya Koçyiğit’e ‘Nakıp Ali Onur Ödülü’ verildi.

Koçyiğit ‘e ödülünü Fiba Alışveriş Merkezleri Yönetim Kurulu üyesi Murat Kazaz takdim etti. Geceye katılan yüzlerce kişinin içten alkışları arasında ödülünü alan Hülya Koçyiğit, kısa bir konuşma yaptı. Bundan 90 yıl önce Güneydoğu ‘yu sinemayla tanıştıran ve ömrü boyunca bir sinema sevdalısı olarak yaşayan Nakıp Ali ‘nin adına verilen ödülün önemine vurgu yapan usta aktris, kendisini yalnız bırakmayan hayranlarına da şükranlarını sundu.

Türk sinemasının  gerçek hanımefendi aktrislerinden Hülya Koçyiğit Nakip Ali Ödülü’nün bu yılki sahibi oldu. Ödülü alan sanatçı: “Sanatçı halkın beklentilerini, değer yargılarını, kültürünü, geçmişini, tarihini ve mücedelerisini anlamalı” diyerek güzel bir de mesaj vermiş oldu.

Koçyiğit film yönetmeyi düşündüğünü sözlerine ekleyerek, elinde bir kadının öyküsünün bulunduğunu ve bu gerçek öyküyü sinemaya aktarmak istediğini belirtti.

Kim oynayacak sorusuna ise; “henüz bilmiyorum ama Burcu Kara’nın oynayabileceğini düşündüm” dedi.

Önümüzdeki günler ve aylarda yeni film yönetme sinyalide vermiş oldu. Kendisine bu yolda başarılar diliyoruz.

(437)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak