Nasri Hoca ve Muhalif EşeğiYayınlanan Eyl 27 2012 - 5:11pm Yazan adminOrta Oyuncular-Ferhan Şensoy tarafından hazırlanan 6 kişilik  Ferhan Şensoy tadında bir oyun…

“Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği”

İnce mizahı ile farklı bir izleyici kitlesine sahip olan Şensoy oyunda inceden inceye siyasetçilere gönderme yapıyor

Hak Verilmez Çalınır

Oyunda, hocalığı tartışılan Nasri Hoca (Ferhan Şensoy) halkın oy verecek parti arayıp bulamadığını görüp, Hak Verilmez Çalınır Partisi’ni (HVÇP) kuruyor. Partinin amacı basit hırsızlıkları suç olmaktan çıkarmak ve onu savunmak. Nasri Hoca, oyunda partisini şu sözlerle anlatıyor: “Neyi savunacağız? Size refahı getireceğiz desek, halk getiremeyeceğimizi biliyor. Sittin yıldır söyleniyor, ortada refah yok. Huzur güvenlik, özgürlük getireceğiz desek böyle şeyler olmayacağını biliyor halk. Elli yıldır politikacılar bunu söylüyor, oy alamıyor. Al sana kömür, al sana beyaz eşya deyince halk hemen tav oluyor. Neyse iktidardan bir şey arakladım, diye mutlu oluyor. Bu basit bir hırsızlık işte. Al sana basit hırsızlık özgürlüğü desek bizim halkın gözü döner. Arkadaşlar biz HVÇP olarak şunu savunacağız, bir ülkede yönetenler hırsızsa yönetilenlerin de hırsızlık hakkı doğar.”

Oyunda, parti kurarken yanındaki insanlardan fikir alan Nasri Hoca’ya ‘Bir cemaate danışalım mı? Prensilvalya’yla iletişime geçelim mi?’ önerileri de getirilerek siyasilere gönderme yapılıyor.

18 Ekim 2012 Perşembe Saat: 20.00 Hatay Kültür Merkezi

19 Ekim 2012 Cuma Saat: 20.00 Mersin Büyükşehir Kongre Merkezi

20 Ekim 2012 Cumartesi Saat: 16.00 Adana Büyükşehir Tiyatro Salonu

21 Ekim 2012 Pazar Saat: 20.00 Adana Büyükşehir Tiyatro Salonu

(918)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak