Ölümsüzlük gerçekten de bulundu mu?Yayınlanan Kas 18 2013 - 12:45pm Yazan adminROBERT-LANZAMedyada bir haber; ABD’de bir bilim adamı kuantum fiziği ile tüm canlılar için ölüme çare bulduğunu iddia ediyor. Evet, haber müthiş değil mi? Artık herkes sıraya girer; “Abi bana da bir sihir yapıver ne olur.. Kaç liraysa önemli değil”..

Şaka bir yana, gerçekten de böyle bir iddia ile ortaya çıkmış durumda bir ABD li profesör.. Adı Robert Lanza ve kuantum fiziğinden yararlanarak tüm canlılar için ölüme çare bulduğuna inanıyor (inansın bakalım, bizce mahzuru yok)

Lanza Kuzey Carolina eyaletinde bulunan Wake Forest Universitesi Tıp Fakültesi’nde görev yapıyor. Kendisinin “Biomerkezcilik” ismini verdiği bir hipotezi var ve özetle şunu diyor: “Ölüm insanlar için bir yok oluş değil. Aksine sınırsız sayıda Evren içerisinde bir diğerine geçiş, yani boyut değiştirme. Evreni insan bilinci yaratıyor. Yani aslında uzay ve zaman diye birşey yok. Bunlar sadece insan zihninin var olduğunu kabul ettiği şeyler. İnsan zihni bunları kabul ettiği için uzay ve zamanın var olduğunu sanıyor. Ölüm de aynı şekilde bir bilinç oyunu ve bilincimizde yaratılan bir ilüzyonun sonucu olarak ortaya çıkıyor.”

Size ne kadar mantıklı ve elle tutulur geldi bilmem ama, bu bilim (?) adamı söz konusu teorisiyle ölümden sonra bir hayatın olduğunu da ispatladığına inanıyor.”

Bir de siz düşünün bakalım.. Ne dersiniz, akla yatkın mı?

(493)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak