Pelin Batu: Ateistim, Deist DeğilYayınlanan Kas 18 2012 - 7:30pm Yazan adminPelin Batu’dan çarpıcı açıklamalar..

Kurban ile ilgili sözleri gündem yaratan eski manken yeni televizyoncu pelin Batu Habertürk’te katıldığı programda “Kurban Bayramı yasaklansın” demişti.

Bu sözler insanları fazlasıyla kızdırdı. Bunun üzerine Batu:

“Kurban meselesinin bu kadar patladığının farkında değildim. Dışarı çıktığımda yanıma insanlar gelip biz de sizin yanındayız dediğinde bu durumun farkına vardım. Ama ben ateistim.”

Kurban kesmenin sadece müslümanlıkta olmadığını pagan dinlerinde de kurbanın olduğunu kaydeden Batu, “Her kurban bayramında kaçan ve ölen hayvanları görünce içim parçalanıyor. Ben hayatımda hiç kurban kesmedim ama bir taraftan da şu doğrudur şu yanlıştır diyecek değilim. Ben ve ailem bunu yapmıyoruz ve inanmıyoruz. Ve keşke bu boyutta olmasın demeyi isterdim. O kadar çok insan var ki ve o kadar vahşice her şeyi kendimize göre kullanıyoruz ki. Binlerce yıl önce bu tahribat o kadar değildi. Kurban kesmek sadece müslümanlıkta değil pagan dinlerinde de var. Belki de genlerimize işlemiş bu durum” dedi.

Herkesin görüşü kendini bağlar. Kimsenin başkasının diniyle, diliyle uğraşmadığı sadece insan olmanın gereklerini yerine getiridiği, düşüncelerini rahatlıkla paylaşabildiği bir dünya dileğiyle…

(908)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak